30 kwi 2020

Rabczański Park Rozrywki pomaga medykom!

Wszyscy liczymy na to, że ograniczające nas restrykcje szybko zostaną poluzowane. 4 maja wchodzi II etap rozmrażania gospodarki – dzieci wracają do przedszkoli, mole książkowe do bibliotek, a spragnieni zakupów – do galerii handlowych. Są jednak takie miejsca w naszym regionie, które prawdopodobnie poczekają dłużej na ponowne otwarcie. Wśród nich jest także park rozrywki dla dzieci Rabkoland. Zarząd i pracownicy nie załamują jednak rąk, lecz pomagają medykom!

- Niestety nie wiemy, kiedy otworzymy bramy Rabkolandu i przyjmiemy pierwszych gości, choć oczywiście czekamy na to z niecierpliwością. Teraz najważniejsze jest jednak wsparcie tych, którzy dzielnie walczą na pierwszej linii frontu – mówi Kamil Szura, manager marketingu Rabkolandu. – Odpowiednio zabezpieczeni pracownicy ochrony zdrowia to skuteczniejsza walka z epidemią, bez ich zaangażowania świat nigdy nie wróciłby do normy.

Dlatego rabczański park rozrywki, pomimo braku przychodów, ufundował spore zapasy środków ochrony osobistej – fartuchów i przyłbic, a także ponad 2000 rękawiczek lateksowych. Artykuły zostały rozdzielone pomiędzy cztery lokalne instytucje ochrony zdrowia. Trafiły do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc (Oddział Terenowy Rabka-Zdrój), Szpitala Miejskiego Rabka-Zdrój, Podhalańskiego Szpitala Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu i na oddział zakaźny Szpitala w Myślenicach.

- Wierzymy, że dzięki tej pomocy nie tylko poprawimy bezpieczeństwo medyków, ale także pokażemy im, że nie są sami w walce z wirusem. Tylko tak możemy podziękować za ich poświęcenie, dzięki któremu wciąż mamy nadzieję, że bramy Rabkolandu jeszcze w tym roku otworzą się dla małych i dużych gości – dodaje Szura.