1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 116 - silny wiatr!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
12 mar 2020

WRĘCZENIE CERTYFIKATU  LIDER PROJEKTU „SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO”

W dniu 11 marca 2020 roku w Urzędzie Miejskim Rabce-Zdroju dyrektor Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce - Krystian Mordarski, odebrał z rąk przedstawiciela Policji, CERTYFIKAT LIDERA PROJEKTU „SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO”.

Certyfikat, w nadany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie przekazał Zastępca Komendanta Powiatowego w Nowym Targu - mł. insp. Piotr Dara. Podczas wręczenia zaszczytnego tytułu obecni byli również: zastępca Burmistrza Rabki-Zdroju Małgorzata Gromala, wicedyrektor Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Marta Woźniak, aspirant Wydziału ds. nieletnich KPP w Nowym Targu Marzena Kurnat, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju podkomisarz Marcin Grzymek.

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów jest jednym z priorytetów szkoły. W warunkach szkoły sanatoryjnej nabiera ono szczególnego znaczenia, ponieważ rozłąka z rodziną, kolegami ze szkoły macierzystej jest często trudnym sprawdzianem z samodzielności i radzenia sobie w nowych warunkach i sytuacjach.  Zespół Szkół Uzdrowiskowych to szkoła bezpieczna, przyjazna, wspierająca proces leczenia, rozwijająca pasje i zainteresowania oraz promująca zdrowy, radosny i aktywny tryb życia.

Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce w 2010r. przystąpił do projektu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, realizowanego na terenie województwa małopolskiego. W 2011 roku szkoła uzyskała Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” na lata 2011 – 2013.

Do roku 2013 szkoła realizowała zadania ze społecznego programu  „Szkoła bez Przemocy”. Celem Programu było przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

W październiku 2013r.  szkoła otrzymała przedłużenie ważności certyfikatu na lata 2013 – 2018.

W działania profilaktyczne szkoły od samego początku aktywnie włączali się nasi partnerzy – policjanci z Komisariatu w Rabce  i Komendy Powiatowej w Nowym Targu, Straż Miejska, GOPR, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Rabki-Zdroju, Służba Zdrowia Szpitala Kardiologii Dziecięcej, MOK, Biblioteka Miejska.

Jak podkreślił dyrektor Krystian Mordarski szkoła po otrzymaniu tytułu LIDERA nie „spocznie na laurach” lecz nadal, ze zdwojoną siłą, będzie kontynuować realizację zadań na rzecz  bezpieczeństwa.