05 mar 2020

XXXVI Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej

Tegoroczny XXXVI Konkurs Recytatorskiej im. Antoniny Zachary-Wnękowej odbędzie się w Rabce-Zdroju 30 kwietnia 2020 r. w  Teatrze „Rabcio” przy ul. Orkana 6. Organizatorami wydarzenia są:  Burmistrz Rabki-Zdroju,  Kolegium Redakcyjne wydania dzieł A. Zachary-Wnękowej, - Muzeum im. Wł. Orkana, Teatr „Rabcio” i Miejski Ośrodek Kultury, a partnerami Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, Gorczański Oddział Związku Podhalan, Szkoła Podstawowa w Ponicach im. Antoniny Zachary Wnękowej oraz Fundacja Rozwoju Regionu Rabka.

Cele konkursu to uczczenie pamięci wybitnej poetki, zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością A. Zachary-Wnękowej, popularyzacja twórczości poetów góralskich, zainteresowanie uczniów pięknem gwary góralskiej, a także zainteresowanie uczniów kulturą słowa.

Warunkiem udziału jest złożenie karty uczestnictwa w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Chopina 17 (tel. 0-18/2676626) lub przesłania na adres w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 kwietnia 2020 r. i przygotowanie dwóch wierszy autorstwa poetów związanych z regionem Podhala, w tym jeden obowiązkowo Antoniny Zachary-Wnękowej. Uczestnicy prezentujący poezję w gwarze, zobowiązani są do występu w stroju regionalnym.

ORGANIZATORZY:

- Burmistrz Rabki-Zdroju, Kolegium Redakcyjne wydania dzieł A. Zachary-Wnękowej, Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju, Teatr „Rabcio” w Rabce-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju,

PARTNERZY:

- Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Rabce-Zdroju, Związek Podhalan Oddział Gorczański w Rabce-Zdroju, Szkoła Podstawowa w Ponicach im. Antoniny Zachary Wnękowej, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka

CEL KONKURSU:

- uczczenie pamięci wybitnej poetki,

- zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością A. Zachary-Wnękowej,

- popularyzacja twórczości poetów góralskich,

- zainteresowanie uczniów pięknem gwary góralskiej,

- zainteresowanie uczniów kulturą słowa.

WARUNKI UDZIAŁU:

- złożenie karty uczestnictwa w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Chopina 17  (tel. 0-18/2676626) lub przesłania na adres w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.04.2020 r.

- przygotowanie dwóch wierszy autorstwa poetów związanych z regionem Podhala, w tym jeden obowiązkowo Antoniny Zachary-Wnękowej,

- uczestnicy prezentujący poezję w gwarze, zobowiązani są do występu w stroju regionalnym,

KATEGORIE KONKURSU: literacka i gwarowa.

Szkoły Podstawowe:

- klasy 1-4

- klasy 5-8

Szkoły ponadpodstawowe ( licea, technika, szkoły zawodowe)

Każda szkoła może być reprezentowana maksymalnie przez trzech uczestników.

Organizatorzy sugerują przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

TERMIN KONKURSU:

30 kwietnia 2020 r. -  godz. 9.00 – Teatr „Rabcio” ul. Orkana 6

Przesłuchania konkursowe dla szkół  podstawowych w Teatrze „Rabcio” ul. Orkana 6

Przesłuchania konkursowe dla klas  szkół ponadgimnazjalnych w Muzeum im. Orkana, ul. Sądecka 6 – Galeria malarstwa na szkle.

KOMISJA KONKURSOWA:

Organizatorzy powołują dwie Komisje Konkursowe, która dokonają oceny prezentacji, przyznają nagrody, wyróżnienia i sporządzą protokoły końcowe. Decyzje Komisji są ostateczne.

OCENA: Komisje Konkursowe ocenią  prezentacje wg następujących kryteriów:

- doboru repertuaru,

- interpretacji przedstawianych wierszy,

- ogólnego wyrazu artystycznego prezentacji.

NAGRODY:

-każdy uczestnik Konkursu otrzyma okolicznościowy dyplom

- w każdej kategorii wiekowej spośród uczestników konkursu wyłonieni zostaną laureaci I, II i III miejsca oraz wyróżnień zostaną przyznane nagrody specjalne:

- Burmistrza Rabki-Zdroju,

- Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

- Fundacji Rozwoju Regionu Rabka,

- Ks. Prałata Józefa Kapci

- Dyrektora Muzeum im. Wł. Orkana,

- Dyrektora Teatru „Rabcio”,

- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju.

- Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej

- Prezesa Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan

- Dyrektora Zespołu Szkół im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Ponicach.

Koszty związane z przyjazdem uczestnika na Konkurs pokrywa instytucja delegująca.

Klauzula dotyczącą autorskich praw majątkowych, wizerunku i danych osobowych.

a/  uczestnicy przenoszą nieodpłatnie na  organizatorów swoje autorskie prawa majątkowe do artystycznych wykonań zaprezentowanych podczas Konkursu, w celu ich wykorzystania w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo na następujących polach eksploatacji: utrwalenia we wszelkich możliwych formach jak fotografia, audio, video; zwielokrotnienia na wszelkich nośnikach dźwięku i obrazu; wprowadzenia do pamięci komputera oraz sieci Internet; publicznego odtwarzania i wyświetlania; nadawania bezprzewodowego, przewodowego, satelitarnego oraz reemisji i retransmisji

b/. uczestnicy Konkursu udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem  w Konkursie

c/. uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatorów na potrzeby organizacji Konkursu oraz zgodnie z celami statutowymi organizatorów Konkursu (w tym na umieszczenie ich na stronach internetowych).

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx XXXVI KONKURS RECYTATORSKI_karta zgłoszenia.docx 20-03-05 10:14 13.57KB pobierz plik: XXXVI KONKURS RECYTATORSKI_karta zgłoszenia.docx