• Znaleziono 6713 wiadomości.

• Schrony nad Poniczanką nową atrakcją Rabki 29

Schrony nad Poniczanką nową atrakcją Rabki

Burmistrz Leszek Świder zwraca się z prośbą do mieszkańców aby zadecydowali o tym, jak zagospodarować dwa schrony z czasów II wojny światowej zlokalizowane nad Poniczanką. - W związku z tym, że w I półroczu 2019 roku zaplanowane jest zakończenie budowy bulwarów nad Poniczanką, należy zastanowić się w jaki sposób można zagospodarować istniejące w sąsiedztwie tej inwestycji poniemieckie schrony

• Rabczańska Grupa Kolędnicza podtrzymuje tradycje 28

Rabczańska Grupa Kolędnicza podtrzymuje tradycje kolędowania

Cztery lata temu jedna z naszych małych kolędniczek zapytała rodziców, gdzie podziewają się pacjenci szpitala w czasie Świąt. Odpowiedzieli, że ci z nich, którzy mogą, wracają do domu, a ci, którzy muszą, zostają w szpitalu. Chwilę później przyniosły z siostrą swoje mikołajkowe słodycze i poprosiły, żeby jeden ze świątecznych dni był dniem, w którym cała rodzina odwiedzi rabczański szpital i jego pacjentów.

• Nauczycielskie awanse 28

Nauczycielskie awanse

Podczas III sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez nauczycieli, którzy uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego. Akty nadania z rąk burmistrza Leszka Świdra odebrali: mgr Jolanta Ptak ze Szkoły Podstawowej w Ponicach, mgr Anna Maciaszek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju oraz mgr Maria Palarczyk ze Szkoły Podstawowej w Rdzawce

• Rabczańska kolęda z góralami 27

Rabczańska kolęda z góralami

Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju rozpoczął tradycyjne kolędowanie. Członkowie stowarzyszenia, zespołów Robcusie i Robcanie, wspierani przez muzykę góralską, z gwiazdą i turoniem, rozpoczęli w pierwszy dzień po świętach odwiedziny połączone ze śpiewaniem kolęd i pastorałek.

• Świąteczny koncert w kościele św. Krzyża 27
    gru

Świąteczny koncert w kościele św. Krzyża

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w kościele św. Krzyża w Chabówce, świąteczny koncert dał chór Cantantes Angelicus pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak. Chór stworzył oprawę mszy św., którą odprawił ks. Czesław Poloczek, a po jej zakończeniu zaśpiewał kilka mniej i bardziej znanych polskich kolęd. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.