Wydarzenia w dniu: 01 czerwiec 2021

Amfiteatr
2021-06-01 do 2021-06-01

Dzień Dziecka z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie

Zapraszamy na Dzień Dziecka z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie. Po raz pierwszy od zamknięcia będzie to wydarzenie na żywo!

Spektakl „Puk! Puk!” opowiada o nietypowej przyjaźni strachliwego Mamuta i zwariowanej Kaczki, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Porusza tematy bliskie dzieciom przedszkolnym, jak poznawanie nowych kolegów, pierwsze zabawy i przygody, pojawiają się różne emocje, zarówno radość, jak i obawy, strach. Bohaterowie spektaklu bezpiecznie przeprowadzają dzieci przez ten uczuciowy labirynt, aż do szczęśliwego końca, którym jest spełnienie marzenia Kaczki, która marzy, żeby polecieć na chmurę... Mamut jest ostrożny i boi się, że Kaczka wyginie od tych prób, tak jak reszta jego gatunku. Teatr zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie. Co wyniknie z tego zestawu? Na pewno dużo zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji.

Przedział wiekowy to 3-9 lat.

Wydarzenie odbędzie się w rabczańskim amfiteatrze. Cytując za rządowymi rozporządzeniami: „Tego typu miejsca funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 50 proc. obłożenia. Obowiązuje (...) zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy widzami. W wydarzeniu może wziąć udział nie więcej niż 250 osób. Do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

1 czerwca (wtorek), godz. 10:30

Amfiteatr w Rabce-Zdroju, ul. Chopina 17