Wydarzenia w dniu: 04 wrzesień 2021

Turniej Tenisowy o Mistrzostwo Rabki-Zdroju

2021-09-04 do 2021-09-05

Turniej Tenisowy o Mistrzostwo Rabki-Zdroju

Burmistrz Rabki-Zdroju, Ognisko TKKF „Carlina” Rabka-Zdrój, Pensjonat Prezydent w Rabce-Zdroju są organizatorami   Turnieju Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Rabki-Zdroju, który zostanie rozegrany w dniach 4 – 5 września  na kortach tenisowych w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.

W turnieju mają prawo uczestniczyć amatorzy (5 lat karencji), którzy nie mają przeciwwskazań do udziału w konkurencjach sportowych i opłacili wpisowe 50 zł (debel para 40 zł). Turniej rozgrywany będzie w kategoriach: gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza mężczyzn – bez podziału na grupy wiekowe, 50 lat i starsi - minimum czterech zawodników (zawodnicy z tej grupy, na własne życzenie, mogą startować w kategorii OPEN) i deble - bez podziału na grupy wiekowe.

Zgłoszenia przyjmowane do dnia 3 września 2021  do godz. 20.00 telefonicznie pod numerami 601 246 653 lub 608 879 763, e-mailowo –  i .

42 Amatorskich Mistrzostw Rabki-Zdroju w Tenisie Ziemnym

ORGANIZATORZY - Burmistrz Rabki-Zdroju, Ognisko TKKF „Carlina” Rabka-Zdrój, Pensjonat Prezydent w Rabce-Zdroju.

1. CEL ZAWODÓW:

- wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w singlu i deblu,

- popularyzacja tenisa ziemnego.

2. TERMIN I MIEJSCE:

- 4.IX-5.IX.2021r. Korty w Parku Zdrojowym

- zbiórka zawodników  godz. 8.15;  4.IX.2021r

- losowanie godz. 8.45;   4.IX.2021r

3. WARUNKI UCZESTNICTWA:

- w Turnieju mają prawo uczestniczyć amatorzy (5 lat karencji z list PZT),  którzy:

- nie mają przeciwwskazań do udziału w konkurencjach sportowych,

- opłacili wpisowe 50 zł. (debel para 40 zł),

4. KATEGORIE:

- kobiety -  bez podziału na grupy wiekowe

- mężczyźni: podział na grupy wiekowe:

- kategoria OPEN - bez ograniczeń wiekowych

- 50 lat i starsi - minimum czterech zawodników  (zawodnicy z tej grupy, na własne życzenie, mogą startować w kategorii OPEN)

- deble - bez podziału na grupy wiekowe

5. ZGŁOSZENIA – do dnia 3 września 2021 do godz. 20.00

e-mailowo: telefonicznie:  601 24 66 53 , 608 879 763

6. NAGRODY:

- gra indywidualna  -  I-III miejsce puchary + nagrody

- gra deblowa   -  I-III miejsce puchary

7. UWAGI KOŃCOWE:

- mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów – trzeci set super tie-break,

- zawodnicy są zobowiązani do sędziowania meczów turnieju,

- Turniej zostanie przeprowadzony piłkami „Dunlop”,

- organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas turnieju,

- ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie.

INTERPRETACJA REGULAMINU NALEŻY DO ORGANIZATORÓW

Za  Organizatorów: Edward Konieczny, Marek Szarawarski

Narodowe Czytanie 2021

You Tube
2021-09-04 do 2021-09-04

Narodowe Czytanie 2021

Tradycyjnie co roku w pierwszą sobotę września odbywa się w całej Polsce Narodowe Czytanie. Ta ogólnopolska akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 2012 r.

„Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Burmistrz Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza do obejrzenia i wysłuchania fragmentów lektury w znakomitym wykonaniu aktorów Teatru Lalek Rabcio.

Premiera filmu odbędzie się 4 września o godz. 13.00  na kanale YouTube pod tym linkiem https://youtu.be/aKyGOMTEQTo

„Spotkanie pokoleń” w rabczańskim amfiteatrze

2021-09-04 do 2021-09-04

„Spotkanie pokoleń” w rabczańskim amfiteatrze

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Centrum Kultury, Sportu i Promocji zapraszają w sobotę 4 września  do rabczańskiego amfiteatru na koncert z udziałem Andrzeja Nebeskiego, członka słynnego niegdyś zespołu Polanie. Podczas muzycznego "Spotkania pokoleń", które rozpocznie się o godz. 17, wystąpią również m.in. Trebunie Tutki, Beata Kossowska i Eberhard Klunker oraz Maciej Szustak Stellarnotes.

Wstęp wolny.