Wydarzenia w dniu: 02 maj 2022

Majówka 2022 w Rabce-Zdroju

2022-05-02 do 2022-05-03

Majówka 2022 w Rabce-Zdroju

Podczas tegorocznej Majówki 2022 w Rabce-Zdroju znowu wiele się będzie działo. Program, przygotowany z myślą o mieszkańcach, turystach i kuracjuszach, jest ciekawy i bogaty w wydarzenia.

Szczegółowy program poniżej.

MAJÓWKA 2022 w Rabce-Zdroju

02.05.- poniedziałek

- godz.15.30 - Amfiteatr ul. Chopina 17 – UROCZYSTOŚĆ NADANIA MEDALU OPIEKUNA MIEJSC  PAMIĘCI NARODOWEJ ŚP. ANNIE RUDZIŃSKIEJ

- godz.16.00 – Amfiteatr ul. Chopina 17 – KONCERT ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ STRAŻY GRANICZNEJ

03.05. - wtorek

- godz.13.45 –GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA -  zbiórka Sztandarów i Orkiestr – parking przy Kościele św. Teresy

- godz. 14.00 – Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ul. Parkowa 9

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY  I 150-LECIA DZIAŁALNOŚCI ORKIESTRY OSP W RABCE-ZDROJU  Z UDZIAŁEM POCZTÓW SZTANDAROWYCH

- godz.14.45  – UROCZYSTY PRZEMARSZ DO AMFITEATRU

- godz. 15.00 – 150-LECIE DZIAŁALNOŚCI ORKIESTRY OSP W RABCE-ZDROJU – CZĘŚĆ OFICJALNA UROCZYSTOSCI

- godz.15.30 –  „ WITAJ MAJ, 3 MAJ” – KONCERT ORKIESTRY OSP RABKA-ZDRÓJ

- godz.17.00 – WYSTĘP KABARETU „TRUTEŃ”

- godz.18.30 – WYSTĘP  ZESPOŁU „RENESANS”

POKAZ WYPOSAŻENIA WOZÓW STRAŻACKICH I SPRZĘTU POŻARNICZEGO.

ZAPRASZAMY NA PYSZNĄ GROCHÓWKĘ.

Amfiteatr – ul. Chopina 17

2-go MAJA w Dzień Flagi Rzeczypospolitej  Polskiej

3-go MAJA w Święto Narodowe Trzeciego Maja

WYWIEŚ POLSKĄ FLAGĘ !

Nadanie Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej śp. Annie Rudzińskiej

2022-05-02 do 2022-05-02

Nadanie Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej śp. Annie Rudzińskiej

Burmistrz Rabki-Zdroju i  Stowarzyszenie Gniazda Integracji Lokalnej „GIL” w Rabce-Zdroju serdecznie zapraszają mieszkańców, gości, instytucje z pocztami  sztandarowymi do wzięcia udziału w uroczystości nadania Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej śp. Annie Rudzińskiej. Pragniemy wspólnie uczcić pamięć i złożyć Hołd Osobie zasłużonej w upamiętnianie  Członków Ruchu Oporu i Żołnierzy walczących o wolność Polski w okresie  II wojny światowej. Wydarzenie odbędzie się  2 maja 2022r. o godz. 15.30 w rabczańskim amfiteatrze. Uroczystość uświetni koncert  Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej zagra w Rabce-Zdroju

2022-05-02 do 2022-05-02

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej zagra w Rabce-Zdroju

Z okazji Dnia Flagi, 2 maja (poniedziałek) w rabczańskim amfiteatrze o godz. 16.00 odbędzie się koncert  w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego, jak i do folkloru muzycznego regionu Podhala. Funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej pełni od roku 1973. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje z powodzeniem na festiwalach muzycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo - instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną, regionalną i rozrywkową. Szczególnie atrakcyjny i widowiskowy jest pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu. W rytm różnorodnej muzyki zespół orkiestry tworzy oryginalne figury i układy. Orkiestra Reprezentacyjna SG jest jedyną z orkiestr typu wojskowego używającą podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dudy podhalańskie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki”, góralska ciupaga w ręku tamburmajora). Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.