Wydarzenia w dniu: 06 maj 2022

X sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

2022-05-06 do 2022-05-06

X sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju informuje, że w dniu 6 maja 2022 roku (piątek) o godz. 12:30 w Urzędzie Miejskim w Rabce–Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się X sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Porządek obrad:

1.Otwarcie sesji.

2.Stwierdzenie kworum.

3.Przyjęcie porządku obrad.

4.Przyjęcie protokołu z IX sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

5.Sprawozdanie Przewodniczącej Komisji Kultury, Promocji i Sportu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z działalności Komisji Kultury, Promocji i Sportu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w roku 2021.

6.Sprawozdanie Przewodniczącego Komisji ds. Samorządów Uczniowskich Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z działalności Komisji ds.  Samorządów Uczniowskich Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w roku 2021.

7.Sprawozdanie Przewodniczącej Komisji Ekologii Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z działalności Komisji Ekologii Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w roku 2021.

8.Podjęcie uchwał na wniosek Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju:

1)w sprawie uchylenia Uchwały Nr IX/59/22 Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 4 kwietnia 2022 roku w sprawie powołania Miejskiej Komisji Wyborczej w Rabce-Zdroju.

2)w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Kultury, Promocji i Sportu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w roku 2021.

3)w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji ds. Samorządów Uczniowskich Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w roku 2021.

4)w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Ekologii Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w roku 2021.

5)w sprawie zmian w Planie Pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na rok 2022.

6)w sprawie objęcia honorowym patronatem wystawy rysunków.

9.Poinformowanie o pismach skierowanych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

10.Interpelacje i wnioski radnych.

11.Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

/-/ Norbert Sienkowiec

Wernisaż wystawy pt. "Malarstwo Władysławy Kopytek"

2022-05-06 do 2022-05-06

Wernisaż wystawy pt. "Malarstwo Władysławy Kopytek"

Dyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju oraz Artystka z rodziną mają zaszczyt zaprosić 6 maja 2022 r. na wernisaż wystawy pt. "Malarstwo Władysławy Kopytek", który odbędzie się w zabytkowym drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Orkana 2, o godz. 17

Wystawa prezentuje prace malarskie artystki wykonane w różnych technikach. Wyjątkowym zbiorem, który prezentujemy przy okazji wystawy indywidualnej artystki są malowane ręcznie plakaty do wydarzeń muzealnych pochodzące ze zbiorów Muzeum.

Urodzona w 1944 roku w Krynicy. W 1965 roku ukończyła pomaturalną, trzyletnią, Państwową Szkołę Architektury w Rzeszowie; tam – pod okiem inż. Ludwika Pisarka, architekta wykładowcy lwowskiej szkoły – poznawała rysunek i malarstwo.

Po przyjeździe do Rabki w 1968 roku, podjęła pracę w Uzdrowisku Rabka, w dziale technicznym Następnie, w latach 1974/75, pracowała jako referent ds. budownictwa w Urzędzie Miasta Rabka-Zdrój.

W 1976 roku rozpoczęła pracę w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju. Na zlecenie Muzeum wykonywała plakaty do organizowanych wystaw. Był to stosunkowo krótki czas, ponieważ niedługo potem rozpoczęła własną działalność handlową.

Marzenia malarskie zaczęła spełniać będąc już na emeryturze. W 2006 roku, gdy powstało Stowarzyszenie Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, odnalazła się w działającej w jego strukturach sekcji plastycznej, która dała Jej możliwość realizacji wciąż drzemiących pasji malarskich. Maluje przede wszystkim pejzaże i kwiaty, posługując się pastelami i techniką akrylową. Brała udział w wielu wystawach i wernisażach zbiorowych w Rabce-Zdroju, Starym Sączu i Mszanie Dolnej.

Serdecznie zapraszamy.