Wydarzenia w dniu: 08 maj 2022

Mini Podhale Tour 2022 w Rabce-Zdroju

2022-05-08 do 2022-05-08

Mini Podhale Tour  2022 w Rabce-Zdroju

Już dziesiąty  sezon na podhalańskich trasach  jest organizowany  cykl popularnych zawodów  rowerowych ,,Mini Podhale  Tour".  Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów  Orzeł Spytkowice  natomiast  współorganizatorzy to:

- Bank Spółdzielczy  w Rabie Wyżnej

- Gmina  Spytkowice

- Gmina Rabka-Zdrój.

- Gmina Czarny Dunajec i Centrum  Kultury  i Promocji w Czarnym  Dunajcu

- Gmina Raba Wyżna  i Gminny  Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

Mini Podhale  Tour, to impreza rowerowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkolnej,   składająca się z czterech  oddzielnych zawodów,  z których już pierwsza rywalizacja odbedzię  się 8 maja  w Rabce-Zdroju na terenie miasteczka ruchu drogowego   położonego w Parku Zdrojowym. Przed wakacjami odbędą się jeszcze zawody w Czarnym  Dunajcu - 29 maja i  12 czerwca  w Spytkowicach.  Cały cykl zakończy  się tradycyjnie  w Rabie Wyżnej  10 września, tam też zostanż wyłonieni zwycięzcy  w klasyfikacji generalnej  o Puchar Prezesa  Banku  Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

W zawodach  mogą brać udział  dzieci i młodzież  szkolna do 15 roku życia, rywalizacja będzie  się odbywać  w dziesięciu  kategoriach wiekowych,  limit uczestników 150 osób. Ponadto  na każdym  etapie  będzie  przeprowadzony  również  wyścig w kategorii OPEN /od 16 lat i więcej/. Na najlepszych czekają puchary,  medale  i dyplomy  a także nagrody  rzeczowe.  Jak co roku organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek, we wszystkich imprezach,  oprócz tradycyjnego losowania atrakcyjnych upominków, każdy uczestnik  otrzyma  pamiątkowy medal uczestnictwa, przekąskę  energetyczno-witaminową oraz napój. Nagrody  rzeczowe  i trofea sportowe wg załącznika  nr 1.

Forma rywalizacji zależna  od kategorii  wiekowych oraz ilości uczestników (start wspólny,  eliminatory,  wyścig  australijski)  - Trasa zawodów  - rundy po bieżni na stadionie lub wyznaczone w innym terenie   długości  ok 400m. Ilość rund zależna  od kategorii  wiekowych i od formy rywalizacji.

- Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny.

Zgłoszenia w biurze zawodów  w godz.  od 13:00 do 14:00 /Formularz zgłoszeniowy musi być podpisany  przez rodzica  lub prawnego  opiekuna/. Udział w zawodach jest bezpłatny !  Uczestnicy  są klasyfikowani w kategoriach wiekowych w każdym  Grand Prix ,  oraz w klasyfikacji generalnej  Mini Podhale  Tour o Puchar Prezesa  Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Regulamin  na www.podhaletour.tcorzel.pl

Projekt realizowany przy wsparciu  finansowym Województwa Małopolskiego.

Stanislaw Kowalcze