1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku

Wydarzenia w dniu: 28 luty 2023

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na luty

2023-02-13 do 2023-02-28

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na luty

W lutowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.: Zimowa przygoda, Piękna i Bestia, Tygrysek Pietrek, Pchła Szachrajka, Kiedy Króla boli ząb,  i  „W Międzyczasie”.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie,  i  kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  30 złotych, grupowy 25 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” LUTY 2023 r.

Nabór do chóru

2023-02-17 do 2023-02-28

Nabór do chóru

Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju wraz z Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju ogłasza nabór  i zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 16 lat. - Rozpoczynamy nową przygodę z nowymi utworami. Napisz do nas na facebooku lub zadzwoń tel. 886 688 899 zachęca dyrygent Kinga Brandys-Wójciak.

Na zajęciach dowiesz się:

- co zrobić, żeby Twój głosik wyrósł na piękny głos,

- poznasz nowych przyjaciół, nowe miejsca,

- doświadczysz pięknych koncertów, festiwali,

- przeżyjesz niezapomniane chwile, które będą Ci towarzyszyć do końca życia.

X Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

2023-02-27 do 2023-02-28

X Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

Jubileuszowa X Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju odbędzie się 27-28 lutego. Ogólnopolskie Zimowe Senioriady na Podhalu w Rabce-Zdroju organizowane są przez Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2014 roku. Koronawirus (COVID-19) spowodował, że VIII Senioriada 2021 odbyła się on-line, a IX w formie hybrydowej.

Udział w spotkaniu, oprócz Seniorów z całej Polski, potwierdzili zawodnicy oraz kibice z Ukrainy i Austrii. Przed pandemią w Senioriadach brało udział blisko 1000 zawodników i widzów dopingujących swoich sportowców.

Celem imprezy jest integracja studentów UTW, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów, zdobywanie nowych doświadczeń organizacyjnych w czasie po pandemii oraz promocja Rabki-Zdroju, Podhala oraz Małopolski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Rabki-Zdroju oraz Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW. Wsparcie finansowe otrzymujemy również od Urzędu Województwa Małopolskiego.

Miejscem integracji i sportowej rywalizacji są obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturalne na terenie miasta i gminy Rabki-Zdroju.

PROGRAM SENIORIADY:

27 lutego (poniedziałek) – „Dzień Integracyjny”

Teatr „Rabcio” ul. Władysława Orkana 3c

15.00 – 16.30 Prezentacja - „10 lat SENIORIAD”, koncert Bogdana Świerczka finalisty The Voice of Poland 2022 i Karyny Antonenko

28 lutego (wtorek) – „Dzień Sportowy”

8.30-9.30 Uroczyste otwarcia SENIORIADY (Amfiteatr- Muszla Koncertowa).

9.30 – 14.00 Konkurencje sportowe.

15.00 Zakończenie SENIORIADY (Amfiteatr -Muszla Koncertowa).

POCIĄG DO KSIĄŻKI czyli spotkanie dyskusyjne w bibliotece

2023-02-28 do 2023-02-28

POCIĄG DO KSIĄŻKI czyli spotkanie dyskusyjne w bibliotece

28 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu POCIĄG DO KSIĄŻKI. Porozmawiamy o powieści Isaaca Bashevisa Singera pt. „SZTUKMISTRZ Z LUBLINA”.

Jest to wolna od zbędnej ckliwości historia o buncie i akceptacji, o wahaniu poprzedzającym wybór właściwej drogi i o zmaganiach z własną tradycją. Jasza Mazur, choć tylko sztukmistrz, uchodził za majętnego i szczęśliwego człowieka - miał wierną żonę, romans z asystentką i kochanki w kilku miastach. Potrafił pozyskać życzliwość każdego, kogo spotkał i - przekonany o własnej wyjątkowości - zdawał się drwić z Boga swoich przodków. Poważnym moralistom, którzy usiłowali go sprowadzić na drogę cnoty, odpowiadał zawsze: "Kiedy byliście w niebie? Jak wyglądał Bóg?". Jednak w pewnym momencie Jasza, nawykły do brania wszystkiego w posiadanie jednym gestem, poznaje w Warszawie Emilię - pierwszą kobietę, która zdaje mu się być twierdzą nie do zdobycia. Sztukmistrz zaczyna tracić rezon i spoglądać z innej perspektywy na swoje walące się w gruzy życie.

Spotkanie poprowadzą Anna Czapnik-Wójcik i Łukasz Łęcki.

Organizatorami są Fundacja Kinematograf i Miejska Biblioteka Publiczna.

Filmowe zaproszenie na spotkanie: