Wydarzenia w dniu: 21 kwiecień 2023

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na kwiecień

2023-04-17 do 2023-04-28

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na kwiecień

W kwietniowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.: Piękna i Bestia, Pinokio, Kiedy Króla boli ząb, Pchła szachrajka i Miś Tymoteusz Rym Cim Ci.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie,  i  kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  30 złotych, grupowy 25 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” KWIECIEŃ 2023 r.

Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Ewy Czernik pt. „Wędrowanie ku Bogu”

2023-04-21 do 2023-04-21

Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Ewy Czernik pt. „Wędrowanie ku Bogu”

Dyrektor Muzeum im. Wł. Orkana Zbigniew Wójciak i Artystka Małgorzata Ewa Czernik zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa pt. „Wędrowanie ku Bogu”, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Wł. Orkana przy ul. Orkana 2

Utalentowana polska malarka, poetka, performerka oraz animatorka życia kulturalnego w różnych regionach w Polsce i poza jej granicami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Jej niekonwencjonalna twórczość obejmuje, poza malarstwem sztalugowym, freski, rysunki satyryczne  i scenografie. Artystka współpracowała z instytucjami kultury min.: z Teatrem Wielkim i Operą Narodową – jako scenograf, była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, wiele lat prowadziła – na stanowisku kuratora wystaw – Praskie Centrum Wystawowe w Warszawie, a do dziś uczestniczy w różnych dziełach charytatywnych.

W 2010 r. wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki i Nauki „ Eros in Art” w Grecji pod patronatem UNESCO. Zaproszona została także do promocji polskiej sztuki w Londynie i Irlandii gdzie przedstawiła autorską wystawę obrazów pt. „Bajki Polskie” . W Wiedniu prezentowała podczas pokazu mody ręcznie malowane suknie, odbyła się tam także  wystawa obrazów artystki pt. „Tańczące ogrody”.

Prace Małgorzaty Czernik znajdują się w zbiorach prywatnych lub zostały zaprezentowane w: Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Norwegii,  Indiach, na Filipinach, we Francji, Serbii i w wielu innych zakątkach świata.

Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność, min. Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego za rok 2003 w dziedzinie plastyki i za działalność na rzecz animacji kultury. Odznaczona została medalem za twórczość w ramach obchodów Roku Reymontowskiego. Artystkę uhonorowano także wpisem w książce pt.  „ ZŁOTE MYŚLI Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca. Twórcy Wizerunku Polski.”

kuratorka wystawy: Aleksandra Traczyk

aranżacja wystawy: Iwona Ciesielska