Wydarzenia w dniu: 08 kwiecień 2023

Święcenie pokarmów przy starym kościółku-Muzeum Orkana

2023-04-08 do 2023-04-08

Święcenie pokarmów  przy starym kościółku-Muzeum Orkana

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na spędzenie Wielkiej Soboty w zabytkowym otoczeniu. W najbliższą sobotę (08.04.2023 r.) o godz. 12:00 rozpocznie się uroczystość poświęcenia pokarmów przy najcenniejszym zabytku architektonicznym naszego regionu - XVII w. drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny. Oprawę regionalną uroczystości zapewni Związek Podhalan oddział Gorczański wraz z zespołami regionalnymi Robcanie i Robcusie. W trakcie spotkania odbędzie się również zwyczajowe święcenie ognia oraz poczęstunek tradycyjną zupą wielkanocną zwaną w naszym regionie sodrą. W trakcie spotkania jury nagrodzi najbardziej tradycyjną kosołkę.