Wydarzenia w dniu: 02 czerwiec 2023

Uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu

2023-06-02 do 2023-06-02

Uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu

2 czerwca o godz. 10.00 w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbędzie się wyjątkowa uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu kolejnemu Przyjacielowi Dzieci. To jedyne na świecie odznaczenie, przyznawane przez najmłodszych, otrzyma tym razem dr Andrzej Pogorzelski, rabczański lekarz pediatra, specjalista pneumologii dziecięcej związany z Kliniką Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Uroczystość będzie okazją do świętowania 5-lecia nadania imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkole Podstawowej  w Rabce-Zdroju, jubileuszu 55-lecia Orderu Uśmiechu oraz 70-lecia nadania Rabce praw miejskich. W programie dnia wiele atrakcji i wydarzeń. Szczegóły na plakacie.

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na czerwiec

2023-06-02 do 2023-06-15

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na czerwiec

W czerwcowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.: Miś Tymoteusz, Tygrys Pietrek, Pinokio, Piękna i Bestia, Robaczki, Kiedy króla boli ząb.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie,  i  kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  30 złotych, grupowy 25 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” CZERWIEC 2023 r.

KTO SIĘ BOI PANI "EŚ"? - spektakl z okazji Dnia Dziecka

2023-06-02 do 2023-06-02

KTO SIĘ BOI PANI „EŚ”?  – spektakl z okazji Dnia Dziecka

Centrum Kultury, Sportu i Promocji, Fundacja Kinematograf i Teatr Lalek Rabcio zapraszają z okazji Dnia Dziecka na dostępny spektakl pt. KTO SIĘ BOI PANI „EŚ”?   który odbędzie się 2 czerwca o godzinie 17.00 w Teatrze Lalek Rabcio. Sztuka przeznaczona jest dla widzów, którzy mają więcej niż 7 lat. Wszyscy jesteśmy dziećmi i wszyscy także doświadczamy wielkiej tajemnicy kresu życia. Sztuka Marty Guśniowskiej jest pełna zabawnych dialogów, ciekawych bohaterów i niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Przedstawienie przygotowała Młodzieżowa Grupa Teatralna Przyjaciele Rabcia.

REŻYSERIA I SCENOGRAFIA: Sebastian Róg
MUZYKA: Julia Chrustek
CHOREOGRAFIA: Zuzanna Wójciak
KONSULTACJA REŻYSERSKA: Krystyna Kachel
OBSADA:
Śmierć, Pies Ptyś – Aleksandra Kiersztyn
Kostek, Kura I – Antonina Chrustek
Maleńka, Diabeł II – Małgorzata Korwel
Koń, Krowa – Oliwia Ziobro
Koza, Pies Ptyś, Kura II – Patrycja Grabiec
Dziadek, Diabeł I, Kura III – Sebastian Róg

Spektakl jest dostępny dla szerokiej publicznościt. Będzie wystawiony z audiodeskrypcją przez słuchawki dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz z napisami dla niesłyszących. Budynek teatru jest dostępny architektonicznie dla osób z dysfunkcją ruchu.

Wstęp dla wszystkich widzów jest wolny.

Rezerwacja i odbiór wejściówek w biurze Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju (Amfiteatr ul. Chopina 17), tel. 18 267 66 26.

W obrębie powiatu nowotarskiego możemy zorganizować transport busem na spektakl i z powrotem. Potrzebę dojazdu prosimy zgłaszać do 31 maja godz. 15.00.

W sprawie transportu i informacji o dostępności prosimy kontaktować się przez nr TEL/SMS 609 10 77 88.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Dostępne Kino Śnieżka i imprezy plenerowe Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju” z programu KULTURA BEZ BARIER.