Wydarzenia w dniu: 22 lipiec 2023

PKP CARGO zaprasza na „Lato z parowozami”

Chabówka
2023-07-22 do 2023-07-22

PKP CARGO zaprasza na „Lato z parowozami”

Już w najbliższą sobotę, 8 lipca w godz. 9.00 - 17.00 w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się pierwsze spotkanie tematyczne w ramach „Lata z parowozami”. Poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu przez całe rodziny, PKP CARGO - największy w Polsce przewoźnik kolejowy oraz mecenas zabytków techniki kolejnictwa - popularyzuje wiedzę o historii kolei oraz udostępnia wszystkim zainteresowanym jedną z największych w Polsce kolekcję zabytkowego taboru kolejowego zgromadzonego  w Chabówce.

W programie:

- prezentacje zabytków kolejowych,

- animacje dla najmłodszych,

- konkursy z nagrodami

- Przejazdy pociągiem retro „Doliną Skawy” Chabówka-Jordanów-Osielec

Jarmark w Muzeum

Jarmark w Muzeum

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na doroczny Jarmark w Muzeum 2023, który odbywać się będzie tradycyjnie 22 lipca 2023 r. od godz. 10:00-17:00.  Ta impreza plenerowa zrzeszająca lokalnych twórców ludowych i rękodzielników odbędzie się  w święto odpustowe przy starym, XVII wiecznym kościółku w Rabce.

W tym roku podczas kiermaszu regionalnego zaprezentują swe wyroby rzeźbiarze, zabawkarze, snycerze i rękodzielnicy z naszego regionu. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. W ramach Jarmarku w Muzeum odbędą się także warsztaty rękodzieła: wikliniarskie, zabawkarskie, cyjanotypii oraz origami. Pod okiem twórców będzie można wykonać m. in. drewnianą zabawkę czy też kwiaty z bibuły. Na ciekawych świata czekają warsztaty składania papieru techniką origami.

O 12:00 dla zgromadzonych gości zagra  kapela zespołu regionalnego "Robcanie" działającego przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan.

Wstęp na teren kiermaszu bezpłatny!

Kiedy: 22.lipca.2023 (sobota)

Gdzie: Teren przy zabytkowym, drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju

godz. 10:00-17:00

Koncert „Ponad chmurami” w rabczańskim „Rabciu”

2023-07-22 do 2023-07-22

Koncert „Ponad chmurami” w rabczańskim „Rabciu”

Teatr Lalek „Rabcio” zaprasza na koncert zespołu Ponad Chmurami, podczas którego usłyszą Państwo autorskie kompozycje artystów do wierszy polskich poetek - Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej z najnowszej autorskiej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. Zespół wykona także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

"Ponad Chmurami" wciąż przemierza koncertowe szlaki, spotykając się z szerokim gronem słuchaczy na terenie całego kraju. W zgromadzonej publiczności wyzwalają naturalne emocje, prowadząc przez repertuar tak, aby poruszyć, wzbudzić nostalgię, by ostatecznie pozostawić słuchacza z radością i wesoło brzmiącym refrenem na ustach. Historia zespołu sięga dziesięciu lat. Ponad Chmurami wystąpił jako gość specjalny na Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy, gdzie ich występ zachwycił m.in. żonę Bułata Okudżawy. Są także laureatami wielu konkursów z nurtu piosenki poetyckiej, m.in. 1 miejsca i nagrody publiczności na Festiwalu Danielka 2022. Poza występami na terenie całej Polski mają na swoim koncie wydanych kilka płyt CD, w tym najnowszą „Czas nic nie zmienił” wydaną w łódzkim wydawnictwie Dalmafon.

Koncert odbędzie się w Teatrze Lalek "Rabcio" 22 lipca o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł są dostępne online:
KupBilecik:
Biletyna:
Stage24:

oraz przed wejściem do Sali w dniu koncertu od godz. 17:30 (możliwość płatności gotówką, kartą i Blikiem).