1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 116 - silny wiatr!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku

Wydarzenia w dniu: 20 sierpień 2023

Dożynki Gminne Chabówka 2023

Chabówka
2023-08-20 do 2023-08-20

Dożynki Gminne Chabówka 2023

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 20 sierpnia 2023r. w Chabówce. Wydarzenie zapoczątkuje uroczysta Msza Święta Dziękczynna za plony zebrane w 2023 r. sprawowana o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Brata Alberta w Chabówce. Tradycyjne obrzędy dożynkowe, występy artystyczne oraz biesiada będą mieć miejsce  na stadionie w Chabówce.

Program:

11:00 - uroczysta msza święta dziękczynna w kościele pw. św. Brata Alberta za plony zebrane w 2023r.

12:00 - dożynkowy korowód uczestników na stadion  przy OSP Chabówka

12:30 - powitanie, wystąpienie Burmistrza Rabki-Zdroju, wręczenie chleba gospodarzom dożynek

13:00 - konkursowa prezentacja wieńców dożynkowych, ocena stoisk i wystawy plonów z sołectw: Ponice, Rdzawka i Chabówka

- występ orkiestry dętej OSP Rabka-Zdrój

- występ zespołu góralskiego „Majeranki”

- ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych

- odczytanie protokołu jury i wręczenie nagród

- występ zespołu „Majeranki”  w stylu Teksas

15:30 - koncert kapeli „Jafar”

17:30 - Zabawa taneczna z zespołem „Po Zbóju”

Organizatorzy:

Burmistrz Rabki-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji, Sołectwo Chabówka, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce, KS Lokomotiv Chabówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Chabówce, Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce.

Lato z Kiepurą

2023-08-20 do 2023-08-20

Lato z Kiepurą

Centrum Kultury, Sportu i Promocji  zaprasza 20 sierpnia (niedziela)  2023 o godz. 16.00 na Widowisko ,, Lato z Kiepurą”, które odbędzie się w rabczańskim amfiteatrze przy ul. Chopina 17.

Organizatorem wydarzenia jest Orkiestra Filharmonii Krakowskiej. W widowisku usłyszymy najpiękniejsze arie i duety z operetek. Wiązankę piosenek 20-lecia międzywojennego  takich jak np.: Umówiłem się z nią na dziewiątą, Kiedy cygańska dusza gra, Sex appeal, Zimny drań.

Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Sławomir Chrzanowski – dyrygent, Iwona Socha – sopran (Marta Eggerth), Adam Sobierajski – tenor (Jan Kiepura), Anna Sokołowska-Alabrudzińska – wokal (Hanna Ordonówna), Dariusz Kordek – gość specjalny, Łukasz Lech – scenariusz, reżyseria i narracja.

Bilety do nabycia: - TUTAJ