Wydarzenia w dniu: 21 listopad 2023

Zajęcia szachowe

2023-10-09 do 2023-11-30

Zajęcia szachowe

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych na zajęcia szachowe. Spotkania szachistów odbywać się będą w każdy czwartek od godz.16.00 w Sali prób w amfiteatrze przy ul. Chopina 17.

Informacji udziela oraz zapisy przyjmuje: Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju,  ul. Chopina 17 tel., fax. 18 2676626    www.mok.rabka.pl

XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki List do Świętego Mikołaja

2023-11-03 do 2023-11-24

XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki List do Świętego Mikołaja

„Właściwie to nikt naprawdę nie wie, jak to jest z tym Mikołajem. Jedni mówią, że istnieje, drudzy, że nie. W kalendarzu pod datą szóstego grudnia napisane „Mikołaja”. A przecież nie może być imienin kogoś nie istniejącego ? Jedno tylko mnie zastanawia . Kiedy są czyjeś imieniny, to ten ktoś otrzymuje prezenty i jeszcze wszyscy składają mu życzenia. A w dniu Mikołaja, jest odwrotnie – to on rozdaje podarunki...”

Andrzej Grabowski „List do Mikołaja”

Szóstego grudnia chyba każdy z nas wierzy, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę, i nie ważne czy ma pięć, dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat. Zapominamy o wieku... Każdy czeka, zagląda pod poduszkę, a jeśli otrzyma  podarek cieszy się, że Mikołaj o nim nie zapomniał. Tak naprawdę to każdy z nas może być Św. Mikołajem, nasza dobroć w tym dniu może promieniować radością na cały rok.      W związku z tym bardzo ciepłym i sympatycznym Świętem Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału  w konkursie literackim pod hasłem:   List do Świętego Mikołaja

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych:

1. dzieci do lat 8
  2. dzieci 9-12 lat
  3. młodzież 13-15 lat
  4. młodzież 16-18 lat
  5. dorośli

REGULAMIN

1. Burmistrz Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza XIX edycję konkursu  „List do Św. Mikołaja”
  2. Konkurs ma charakter otwarty adresowany do wszystkich (dzieci, młodzież i dorośli).
  3. Prace należy opatrzyć godłem (pseudonimem), to samo godło należy napisać na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem, numerem telefonu oraz wiekiem.
  4. Prace konkursowe należy nadsyłać do 24.11.2023r. na adres Miejska Biblioteka Publiczna 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 27 lub e-mail
  5. O przyznaniu nagród zdecyduje jury powołane przez organizatora.
  6. O uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej poinformujemy w późniejszym terminie.
  7. W konkursie zostaną przyznane nagrody, laureaci zostaną poinformowani o wynikach konkursu telefonicznie.
  8. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo nieodpłatnych publikacji w prasie i innych wydawnictwach.
  9. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. (018) 2677449

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na listopad

2023-11-04 do 2023-11-30

Teatr Lalek Rabcio przedstawił repertuar na listopad

W listopadowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.: Robaczki, Oto Rabcio, Zimowa przygoda, Karius i Baktus, Miś Tymoteusz.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie, i kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  30 złotych, grupowy 25 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” LISTOPAD 2023 r.

Listopadowe spotkanie czytelnicze z cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA

2023-11-21 do 2023-11-21

Listopadowe spotkanie czytelnicze z cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA

FUNDACJA KINEMATOGRAF zaprasza na listopadowe spotkanie czytelnicze z cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA. Chcemy porozmawiać o życiu poetki, której rok właśnie trwa. Przeczytajmy i pogadajmy o książce Anny Bikont i Joanny Szczęsnej pt. „Pamiątkowe Rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej”, 2023.  Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2023 o godz. 17.30, w księgarni MIĘDZY SŁOWAMI, ul. Orkana 37.

„Życiorys Wisławy Szymborskiej nawet podany „na sucho” byłby nadzwyczajnie wciągającą opowieścią. Ale „Pamiątkowe rupiecie” dają znacznie więcej. Ta pierwsza, pełna biografia poetki, jest soczystą, pisaną z brawurą, lekkością i poczuciem humoru podróżą przez przygody Szymborskiej z historią, literaturą, mężczyznami i dokuczliwą sławą.”

Prowadzenie: Anna Czapnik-Wójcik i Katarzyna Salczyńska.

Wstęp wolny.