Wydarzenia w dniu: 24 kwiecień 2024

Teatr Lalek "Rabcio" przedstawił repertuar na kwiecień

2024-04-09 do 2024-04-29

Teatr Lalek "Rabcio" przedstawił repertuar na kwiecień

W kwietniowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.: Luna, Makbet, Oto Rabcio, Miś Tymoteusz Rym Cim Ci, Mały Książe, Tygrysek Pietrek, Pchała Szachrajka i Kiedy Króla boli ząb.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie, i kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  35 złotych, grupowy 30 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” KWIECIEŃ 2024 r.

LXXXII Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

2024-04-24 do 2024-04-24

LXXXII Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju informuje, że 24 kwietnia 2024 r. (środa) o godz. 14:00 w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju przy ul. Parkowej 2 (sala obrad) odbędzie się LXXXII Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

PORZĄDEK OBRAD LXXXII sesji Rady Miejskiej.

1. Otwarcie LXXXII sesji VIII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

2. Sprawozdanie Burmistrza Rabki – Zdroju z działalności międzysesyjnej.

3. Podjęcie uchwał na wniosek Burmistrza Rabki-Zdroju:

1) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości - dz. ewid. 4189/14 – położonej w Rabce-Zdroju przy ul. Nowy Świat, zabudowanej kioskiem handlowym (27)

2) w sprawie zmian w budżecie Gminy Rabka-Zdrój na 2024 r. (28)

3) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rabka-Zdrój (29)

4. Podjęcie uchwał na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju:

1) w sprawie wystąpienia do Pana E. Ż. o doprecyzowanie charakteru pisma z dnia 11.03.2024 r. (25)

2) w sprawie udostępnienia informacji publicznej i upoważnienia Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju do udostępnienia dokumentów publicznych w trybie dostępu do informacji publicznej na wniosek Burmistrza Rabki-Zdroju (dwa wnioski z dnia 01.03.2024 r.) (26)

5. Podjęcie uchwał na wniosek Grupy Radnych:

1) w sprawie złożenia przez Burmistrza Rabki-Zdroju przeprosin za wprowadzenie w błąd mieszkańców informacje dotyczące budowy Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju im. Obrońców Poczty Gdańskiej. (30)

2) w sprawie: apel do burmistrza Rabki-Zdroju w sprawie zlecenia w trybie pilnym na podstawie istniejącej już koncepcji architektonicznej projektu budowlanego kanalizacji sanitarnej w Rabce- Zarytym wraz z budową czterech przejść kanalizacji sanitarnej pod torami kolejowymi dla czterech koncepcyjnych zlewni KS. (31)

6. Poinformowanie o pismach skierowanych do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

7. Interpelacje i zapytania radnych.

8. Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju