Wydarzenia w dniu: 26 kwiecień 2024

Teatr Lalek "Rabcio" przedstawił repertuar na kwiecień

2024-04-09 do 2024-04-29

Teatr Lalek "Rabcio" przedstawił repertuar na kwiecień

W kwietniowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.: Luna, Makbet, Oto Rabcio, Miś Tymoteusz Rym Cim Ci, Mały Książe, Tygrysek Pietrek, Pchała Szachrajka i Kiedy Króla boli ząb.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie, i kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  35 złotych, grupowy 30 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” KWIECIEŃ 2024 r.

Wiosenna akcja sprzątania gminy Rabka-Zdrój

2024-04-26 do 2024-04-27

Wiosenna akcja sprzątania gminy Rabka-Zdrój

Z okazji „Dnia Ziemi", burmistrz Leszek Świder zaprasza wszystkich mieszkańców, członków komitetów osiedlowych, sołtysów, przedstawicieli organizacji społecznych, stowarzyszeń, instytucji i zakładów pracy do udziału w akcji „Wiosenne sprzątanie gminy Rabka-Zdrój".

Sprzątanie odbędzie się w piątek 26 kwietnia i w sobotę 27 kwietnia. Worki oraz rękawice ochronne będą do odebrania w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, przy ul. Parkowej 2.

Wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji sprzątania prosimy o zgłaszanie swojego udziału na adres e-mail:  lub pod numerem telefonów 18 26 80 473.

Zwracamy się z prośbą, aby worki z zebranymi odpadami pozostawiać w miejscach dostępnych, przy głównych drogach. O miejscach pozostawienia worków z odpadami należy informować Zakłady Komunalne Sp. z o.o. pod nr telefonu 600 376 038 lub 573 255 414.

Wielkie otwarcie Rabkolandu 26 kwietnia. Będą nowe atrakcje i huczna zabawa!

2024-04-26 do 2024-04-26

Wielkie otwarcie Rabkolandu 26 kwietnia. Będą nowe atrakcje i huczna zabawa!

Rabkoland rusza z sezonem już 26 kwietnia! Oprócz blisko 50 wyjątkowych atrakcji, wspaniałej kuchni i spotkań z bohaterami na odwiedzających czeka specjalny program zabawy. Na sobotę i niedzielę zaplanowano paradę Gwardii Gryfa (znanej z programu Mam Talent), pokaz tańca z animacjami i teatralny spektakl Krucabomby. Do tego serca Gości skradną nowe atrakcje - Ule Pana Trzmiela (edukacyjny plac zabaw), a także odmieniony Las Wikingów i Wiking Coaster.

Koniec wiosennych przygotowań — czas na wystrzałową zabawę, która w Rabkolandzie rusza już 26 kwietnia. Zlokalizowany w Rabce-Zdroju park rozrywki wkracza w nowy sezon z olbrzymią energią. Na odwiedzających czeka 6 niezwykłych stref tematycznych. Mowa o Farmie Cioci Maryni, Wiosce Wikingów, Góralskiej Dżungli, Machinarium, Strefie Cyrkowej i Dolinie Trzmiela. Oprócz cudownych bohaterów, na czele z Owieczkami Irenkami, do dyspozycji Gości będzie aż 48 atrakcji.

- To rollercoastery, diabelski młyn, karuzele, place zabaw czy fotopunkty. Wisienka na torcie to tegoroczne nowości, czyli Ule Pana Trzmiela (edukacyjny plac zabaw), w których najmłodsi pobawią się w kucharza, lekarza i majsterkowicza. Do tego prawdziwą perłą stanie się odmieniony Las Wikingów, w którym nie zabraknie wspaniałych łodzi z morską opowieścią, a także Wiking Coaster w całkowicie nowej odsłonie. Mamy nadzieję, że atrakcje przypadną rodzinom do gustu, zwłaszcza że w następnych tygodniach pojawią się kolejne nowości - mówi Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

W rabczańskim parku liczy się także walor edukacyjny. Zabawa to jedno, ale kompleks stawia na rozwój dzieci. Gwarantują to specjalne warsztaty edukacyjne, przedstawienia w Teatrze Krucabomby, ale i same atrakcje. Rozwijają one wyobraźnię, stymulują sensomotorykę i uczą kreatywnego myślenia. A wszystko to na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej Rabki-Zdrój.

Sezon letni - czas start!

Weekend otwarcia pod nazwą „Oliwimy Maszyny, Maszyny w ruch!” będzie miał szczególny charakter. Park przyjmie pierwszych Gości 26 kwietnia, natomiast na 27 i 28 zaplanowano szereg wydarzeń tematycznych oraz spotkań z artystami. Jak więc prezentuje się program obu dni?

O godz. 10 odbędzie się symboliczne otwarcie bram parku, gdzie przy wejściu Gości witać będą Owieczki Irenki z animatorami. O godz. 11 rusza powitalna parada Gwardii Gryfa znanej z programu Mam Talent, czyli show pełne pokazów, animacji i baśniowych kostiumów. Pierwsze skrzypce będą odgrywać szczudlarze, chorągwiarze, tancerze i tancerki oraz towarzyszący im Goście parku. Godzinę później zaplanowano pokaz tańca z krakowską grupą animatorek, w którego trakcie dzieci nauczą się podstawowych ruchów w akompaniamencie wesołej muzyki Rabkolandu. O godz. 12:30 odbędzie się wyjątkowy spektakl Krucabomby i Cioci Maryni. Ma być wesoło, śmiesznie, ale i z morałem. To nie koniec dobrej zabawy. W trakcie weekendu nie zabraknie gier terenowych oraz stref z animatorami.

Kolorowa i pełna energii Gwardia Gryfa zabierze Gości w wir animacji także o godz. 13, 15 i 17. Emocje zagwarantują również kolejne segmenty pokazu tańca z animacjami (godz. 14 i 16) oraz drugi spektakl Krucabomby (godz. 14:30). Zgodnie z tradycją bramy parku zamkną się dopiero o godz. 18. Dobra wiadomość jest taka, że od 26 kwietnia Rabkoland będzie czynny codziennie.

- Warto dodać, że u nas Goście znajdą kilka punktów gastronomicznych, w których nie brakuje wyśmienitych przekąsek, domowych obiadów, włoskich pizz, lodów, gofrów i napojów. Serdecznie zapraszamy na całodniową zabawę, ale także na smaczne i pożywne posiłki. Do zobaczenia w Rabkolandzie – zachęca Kamil Lech.