Wydarzenia w dniu: 01 maj 2024

Biegi Górskie Rabka-Zdrój 2024

2024-05-01 do 2024-05-02

Biegi Górskie Rabka-Zdrój 2024

Odkryj magię gór i poczuj ducha rywalizacji! Pięć dystansów - jedna Rabka! Dołącz do nas na Biegi Górskie Rabka-Zdrój, nowej imprezie na biegowej mapie Polski, która odbędzie się 1-2 maja 2024 roku. Majówka to doskonała okazja, aby rozpocząć letni sezon biegowy w pięknych okolicznościach przyrody i poczuć magię gór.

Biegi Górskie Rabka-Zdrój

Kiedy: 1-2 maja 2024

Dystanse: 5, W15, 35, 45, 55km; Bieg Przebierańców, Biegi Dzieci

Dodatkowo: EXPO, wykłady, degustacje, atrakcje dla dzieci, koncerty po dekoracjach = zostańcie na RUN Party

Organizator: Fundacja Małopolskie Szlaki

Partner Strategiczny: Gmina Rabka-Zdrój

Więcej informacji na Facebooku organizatora: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556785635438

oraz stronie internetowej https://www.bgrz.pl/

Majówka 2024 w Rabce-Zdroju

2024-05-01 do 2024-05-05

Majówka 2024 w Rabce-Zdroju

Pod znakiem wielu wydarzeń – koncertów, spektaklu, występów oraz uroczystości patriotycznych – upłynie tegoroczna Majówka w Rabce-Zdroju. Największym wydarzeniem będzie, 1-go maja koncert duetu fortepianowego „Śpiewające fortepiany” oraz 3-go maja koncert Orkiestry Meloarte „Największe przeboje filmowe”. W części patriotycznej z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny i koncert rabczańskiej orkiestry dętej OSP.

PROGRAM: MAJÓWKA 2024 w Rabce-Zdroju

01 maja - środa

- godz. 19.00 – Teatr Lalek Rabcio - Koncert duetu fortepianowego „Śpiewające fortepiany” - Czesław Majewski i Janusz Tylman - połączenie muzyki klasycznej i rozrywki doprawione anegdotą i humorem - bilety w cenie 50,- zł do nabycia w CKSiP ul. Chopina 17

02 maja – czwartek

Biegi Górskie - Rabka-Zdrój 2024 - Amfiteatr, Biegi dla dzieci Park Zdrojowy www.bgrz.pl

2-go MAJA w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3-go MAJA w Święto Narodowe Trzeciego Maja WYWIEŚ POLSKĄ FLAGĘ !

03 maja – piątek

- godz. 12.00 – Kościół pw. św. Teresy, ul. Parkowa – Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej OSP w Rabce-Zdroju

- godz.13.00 – Deptak Zdrojowy – Koncert orkiestry dętej OSP Rabka-Zdrój

- godz. 17.00 – Amfiteatr - Koncert Orkiestry Meloarte "Największe Przeboje Filmowe". Wstęp wolny

04 maja - sobota

- godz. 17.00 - Teatr Lalek „Rabcio” – Komedia pt. KOLEGA MELA GIBSONA gościnny spektakl Teatru Korez z Katowic. Bilety w cenie 50 zł normalny 25 zł ulgowy (OZN) do nabycia w Fundacji Kinematograf - tel./SMS 609 107 788; email: . Spektakl z usługami dostępności

5 maja - niedziela

- godz. 15.30 – Amfiteatr - Koncert zespołów regionalnych: „Powicher” ze Rdzawki, „Pienińskie Wiyrchy” i „Małe Pieniny” z Krościenka. Wstęp wolny.

"Śpiewające Fortepiany - Koncertowo i z humorem"

2024-05-01 do 2024-05-01

„Śpiewające Fortepiany - Koncertowo i z humorem”

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju zaprasza na wyjątkowy koncert, w którym wystąpi znakomity duet fortepianowy - Czesław Majewski i Janusz Tylman - połączenie muzyki klasycznej i rozrywki doprawione anegdotą i humorem!

Koncert odbędzie się 1 maja 2024r. (środa) o godz. 19.00 w Teatrze Lalek „Rabcio” przy ul. Orkana 3c. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w siedzibie Centrum w Amfiteatrze przy ul. Chopina 17.

W programie koncertu zabrzmią największe przeboje klasyki (m.in. J. S. Bach, W. A. Mozart, G. Rossini, F. Chopin, M. Ravel, E. Grieg), operetki (Wesoła wdówka, Księżniczka Czardasza, Baron cygański), musicalu (Skrzypek na dachu, My fair lady, Cats), perły polskiej i światowej piosenki (m.in. New York, Walc Embarras, Oczi cziornyje), muzyczne niespodzianki i okazja do wspólnego śpiewu i zabawy.

W koncercie towarzyszyć im będzie Malina Kowalewski Band, który tworzą wirtuozi m.in. perkusji, skrzypiec, saksofonu, klarnetu. Całości dopełnią piękne kreacje oraz ujmujący taniec w wykonaniu zespołu tanecznego w choreografii Sabiny Langner.

Tego wieczoru nie zabraknie także muzycznych niespodzianek i dobrego humoru, bowiem koncert niestandardowo - anegdotycznie i z humorem poprowadzą sami pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman.

Zapraszamy w porywającą muzyczną podróż pełną wirtuozerii, pięknych melodii i rozrywki na najwyższym poziomie!