Wydarzenia w dniu: 28 maj 2024

Teatr Lalek "Rabcio" przedstawił repertuar na maj

2024-05-07 do 2024-05-31

Teatr Lalek "Rabcio" przedstawił repertuar na maj

W majowym repertuarze rabczańskiego teatru znalazły się takie spektakle jak m. in.:  Tygrysek Pietrek, Kiedy Króla boli ząb, Oto Rabcio, Luna, Pchała Szachrajka, Miś Tymoteusz Rym Cim Ci, Mały Książe i Robaczki.

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni   34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 3c   tel. kom  600 143 786  e-mail:   Bilety do nabycia w internecie, i kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Cena biletu  35 złotych, grupowy 30 zł od osoby. www.rabcio.pl

REPERTUAR TEATRU LALEK „RABCIO” MAJ 2024 r.

III Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

2024-05-28 do 2024-05-28

III Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju informuje, że 28 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju przy ul. Parkowej 2 (sala obrad) odbędzie się III Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

PORZĄDEK OBRAD III sesji Rady Miejskiej – 28.05.2024 r.

1. Otwarcie III sesji IX Kadencji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

2. Ustalenie kworum Rady.

3. Sprawozdanie Burmistrza z działalności międzysesyjnej.

4. Podjęcie uchwał na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju:

1) w sprawie: ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Rabki – Zdroju (32),

5. Podjęcie uchwał na wniosek Burmistrza Rabki-Zdroju:

1) w sprawie powołania Miejskiej Komisji Wyborczej w Rabce – Zdroju w wyborach sołtysa i rady sołeckiej w sołectwach: Chabówka, Ponice i Rdzawka zarządzonych na dzień 21 lipca 2024 r. (34)

2) w sprawie przeprowadzenia wyborów sołtysa i rady sołeckiej w sołectwach: Chabówka, Ponice i Rdzawka (35)

3) w sprawie przeprowadzenia wyborów organów „Osiedli" w Gminie Rabka–Zdrój (36)

6. Interpelacje i zapytania radnych.

7. Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju

/-/   Rafał Hajdyła

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI – rozmowa o książce w MIĘDZY SŁOWAMI - RABKA

2024-05-28 do 2024-05-28

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI – rozmowa o książce w MIĘDZY SŁOWAMI - RABKA

FUNDACJA KINEMATOGRAF zaprasza  na rozmowę o książce w cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA. Spotkanie odbędzie się 28 maja 2024 o godz. 17.30, w księgarni MIĘDZY SŁOWAMI, ul. Orkana 37. Tematem dyskusji będzie książka  „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens.

To debiutancka powieść amerykańskiej pisarki i zoolożki, która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Książka to opowieść o nieakceptowanej przez społeczeństwo kobiecie, której matką była natura. Jest wyjątkowym połączeniem poruszającej historii o miłości, samotności i odrzuceniu z wątkiem tajemniczego morderstwa. Autorka przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.
Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.
Filmowa wersja książki jest dostępna na Netflix.

Zapraszamy tych, co znają i nie znają. Rozmawiamy sobie w kameralnej atmosferze, przy filiżance herbaty, kawy i drobnych słodkościach.

Wstęp wolny.

Prowadzenie: Anna Czapnik-Wójcik i Katarzyna Salczyńska.