Wydarzenia w dniu: 22 lipiec 2024

Jarmark w Muzeum

2024-07-22 do 2024-07-22

Jarmark w Muzeum

Doroczne święto odpustowe św. Marii Magdaleny to niebywała okazja do spotkania ze sztuką ludową i rzemiosłem tradycyjnym rabczańskiego regionu. Od lat 60. XX wieku Muzeum im. Władysława Orkana organizuje w tym dniu Jarmark w Muzeum. Tegoroczna edycja odbywać się będzie 21.07. (niedziela) i 22.07. (poniedziałek). Podczas jarmarku zaprezentują swoją twórczość artyści ludowi i twórcy reprezentujący dawne rzemiosła i rękodzieła tradycyjne (m. in. zabawkarstwo, rzeźba ludowa, malarstwo, plecionkarstwo, itp.) Jarmark jest miejscem spotkań twórców z regionu, corocznie bierze udział ponad 40 twórców, którzy mają okazję pokazać kunszt swoich wytworów, porozmawiać o inspiracjach, a także zapoznać odbiorców z tajnikami powstawania swoich wyrobów. W programie znajdują się pokazy tradycyjnego rzemiosła, sztuki ludowej i rękodzieła.

Corocznie podczas jarmarku skosztować można tradycyjnych potraw i dań kuchni regionalnej przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i lokalnych wytwórców. Miody, sery i wypieki, oraz tradycyjne lody o smaku oscypka z żurawiną zagoszczą w zabytkowym otoczeniu drewnianego rabczańskiego kościoła.

Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne, zabawkarskie, wykonywania świec z węzy oraz plecionkarskie.

Świętujcie z nami, zapraszamy!