Wydarzenia w dniu: 21 wrzesień 2024

XXXIX Piesza Pielgrzymka do Gaździny Podhala!

2024-09-21 do 2024-09-21

XXXIX Piesza Pielgrzymka do Gaździny Podhala!

W sobotę 21 września wyruszy z Rabki tradycyjna Piesza Pielgrzymka Parafialna do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej. Gromadzimy się w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 8.45 na wspólnej modlitwie, po której wyjdziemy na pielgrzymi szlak. W sanktuarium o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za wszystkich parafian, na którą serdecznie zapraszamy.

Jeśli nie dojdziemy do Ludźmierza w pielgrzymce możemy przyjechać na samą Mszę św. Będzie można pojechać autobusem, który wyjedzie spod kościoła o godz. 13.30. Zapisy na ten autobus w zakrystii.

Zapraszamy.

Zawody rowerowe Mini Podhale Tour - zakończenie edycji 2024

2024-09-21 do 2024-09-21

Zawody rowerowe  Mini Podhale Tour - zakończenie edycji 2024

Z uwagi na ostrzeżenia przed ulewami i powodziami, organizatorzy przenieśli zawody o Grand Prix Rabki-Zdroju na 21 września, a już dzień później we Wróblówce odbędzie się wielki finał  Mini Podhale Tour o Grand Prix Czarnego Dunajca. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i uczestnikom, ale mamy nadzieję, że to już wszystkie problemy i utrudnienia  jakie spotkały nas w tym roku i ostatnie dwa etapy odbędą się  bez większych przeszkód.  Regulamin i  program minutowy taki sam jak w poprzednich edycjach,  już od godziny 12;30 będą przyjmowane zapisy a początek starów zaplanowano na 13;45.    W zawodach mogą brać udział dzieci od lat dwóch do 15, którzy zostaną podzieleni wg wieku i płci na dwanaście kategorii, oraz dorośli  od 16 lat i starsi. Jest jeszcze   kategoria Rodzinna, do której zaliczają się wyniki trzech najlepszych członków danej rodziny, z tym że wymagany jest udział rodziców  i dzieci. Finałowe zmagania  we Wróblówce   wyłonią nie tylko zwycięzców w ostatniej  edycji, ale  również najlepszych zawodników z  całego cyklu Mini Podhale Tour, gdzie toczy się walka o główne trofeum: Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Dla tych, którzy okażą się najlepsi, organizatorzy przygotowali okazałe trofea sportowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe do czwartego miejsca.  Zapowiada się niezwykle zacięta walka w poszczególnych kategoriach wiekowych i oczywiście w kategorii rodzin, w której to kategorii zostaną przyznane puchary i nagrody do szóstego miejsca!

Więcej w  regulaminie dostępnym na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Organizatorem imprezy Mini Podhale Tour   jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice natomiast współorganizatorzy to Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Gmina Raba Wyżna, Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej, klub Łętownia Cycling Academy, Gmina Spytkowice, Miasto Rabka-Zdrój, Miasto Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Serdecznie zapraszamy!

Stanisław Kowalcze