15 lis 2019

III Bieg Mikołajów w Rabce - Zdroju

10 grudnia Park Zdrojowy ,,Pod Grzybkiem'' w Rabce - Zdroju stanie się najbardziej ciepłym i serdecznym miejscem na ziemi. To tutaj, o godzinie 11.00, w czapkach mikołajkowych wystartują ludzie dobrych serc, którzy pokonają biegiem dystans w parku i tym samym wezmą udział w cudownej akcji pomocy Danielowi.

Daniel ma 15 lat, od urodzenia nie zrobił ani jednego kroku. Bardzo cierpi, bo ma bardzo chory kręgosłup. Jego kości są tak kruche, że nie może robić żadnych ćwiczeń, ma uszkodzoną nerkę, nigdy nie zjadł żadnych słodyczy, a jedzenie jakie dostaje musi być starannie zmiksowane. Daniel ma tysiące powodów, by siedzieć i narzekać, ale wcale tego nie robi, wręcz przeciwnie - śpiewa, uśmiecha się do wszystkich, komentuje bajki i na głos czyta książki. Jest wdzięczny za wszystko, a jego szeroko otwarte, piękne oczy pokazują całe dobro jakie ma w swoim wnętrzu. Opiekuje się nim na co dzień mamusia, która jest najcudowniejszą pielęgniarką pod słońcem i kocha Daniela nad życie. Jest jej trudno, bo brakuje im w domu odpowiedniego wózka, stołu i sprzętu potrzebnego do sprawniejszego funkcjonowania. Nie mają za dużo pieniążków więc sami zakupić tego nie mogą.

Zapraszamy wszystkich na start o godzinie 11.00. Każdy może zostać Świętym Mikołajem, który z radością da coś od siebie dziecku, tak bardzo potrzebującemu dzisiaj naszej pomocy. Sami sobie nie poradzą... Razem możemy wszystko.

Organizatorem biegu jest Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce Zdroju, Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej, Gmina Rabka-Zdrój oraz Zespół Szkół przy ŚCRU.