22 sty 2020

Informacja Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju z wykonywanych czynności w roku 2019

Rok 2019 był dla Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju pracowity. Straż kolejny raz udowodniła, że jest służbą potrzebną, wielozadaniową i skuteczną. Według raportu komendanta Straży Miejskiej Kazimierza Zapały, w ub.r. formacja ta w głównej mierze zajmowała się reagowaniem za liczne interwencje ze strony mieszkańców. Z rejestru  Straży Miejskiej wynika, że przez 12 miesięcy 2019 roku podjęto 981 interwencji w tym 544 zgłoszone przez mieszkańców, a 437 interwencji  podjęto w czasie pracy terenowej. Nałożono 70 mandatów na kwotę 11 800,00 zł, wdrożono środki oddziaływania wychowawczego w kilkudziesięciu przypadkach (art.41 k.w.).

Postępowania związane z niską emisją i gospodarką śmieciową to ponad 326 kontroli posesji i obiektów użyteczności publicznej, w tym 74 kontrole spalania w piecach CO lub piecach kuchennych. Pobrano 10 próbek popiołu do badania w laboratorium, w jednym przypadku badanie wykazało nieprawidłowości.

Zatrzymano 68 osób w stanie nietrzeźwym, które przekazano Policji lub odtransportowano do miejsca zamieszkania – z powodu  braku izby wytrzeźwień na terenie Miasta. Udzielono pomocy w 104 przypadkach zagubienia lub porzucenia czworonoga, kilka zwierzaków ulokowano w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Osoby skazane przez Sąd na prace społeczne były kierowane do prac porządkowych na terenie Miasta i nadzorowane podczas wykonywania kary. W kuchni wydającej posiłki dla osób potrzebujących wsparcia, wprowadzono badanie alkomatem celem nauczenia osób nadużywających alkoholu, trzeźwości w godzinach przedpołudniowych.

Sprawozdanie z wykonywanych czynności za rok 2019 - POBIERZ

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SM ZA ROK 2019.docx 20-02-05 13:15 42.93KB pobierz plik: SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SM ZA ROK 2019.docx