16 mar 2022
fot.gov.pl

Informacja dla osób przemieszczających się z Ukrainy ze zwierzętami towarzyszącymi

W   związku   z    ogłoszeniem    stanu   wojennego    na   terytorium    Ukrainy i rozpoczętymi   działaniami   militarnymi   informujemy,    że    zgodnie   z   decyzja kierownictwa       Głównego       Inspektoratu       Weterynarii,        w        porozumieniu z kierownictwem    Ministerstwa    Rolnictwa i        Rozwoju    Wsi    oraz   z    Krajową Administracją  Skarbową, zmienione zostały  procedury dotyczące wjazdu podróżnych z  terenu  Ukrainy  ze  zwierzętami  towarzyszącymi przemieszczanymi  w celach    niehandlowych   Powiatowy    Lekarz    Weterynarii    w    Nowym     Targu informuje, że szczepienia i oznakowanie zwierząt towarzyszących z Ukrainy wykonywane są  w  lecznicach  lekarsko-weterynaryjnych  na  terenie powiatu nowotarskiego  i  tatrzańskiego.

Bezpłatne  szczepienie i  oznakowanie zwierząt  towarzyszących, o których mowa w tymczasowej     procedurze     Głównego   Lekarza     Weterynarii     w     sprawie postepowania    ze     zwierzętami      towarzyszącymi    podróżnym    wyjeżdżającym z Ukrainy  do   UE  przez  polską  granicę  zewnętrzną  w trakcie  trwania  konfliktu militarnego,  będzie wykonywane w  Przychodni Weterynaryjnej  lek. wet.   Krzysztof Pławecki,   34-700    Rabka-Zdrój,  ul. Kilińskiego 48     oraz  w  Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Nowym  Targu 34-400 Nowy Targ, Os. Bereki 19.

Wniosek należy złożyć  w tut.  Inspektoracie w celu uzyskania pozwolenia na przemieszczenie  zwierzęcia  towarzyszącego na teren Unii  Europejskiej  - Polski które  będzie  dowodem  legalnego przekroczenia  granicy  ze  zwierzęciem towarzyszącym do  miejsca  docelowego.  (Przy  składaniu  wniosku konieczna jest obecność właściciela oraz zwierzęcia,  którego sprawa dotyczy).

Procedura,  o  której  mowa na wstępie, jest  dostępna na stronie  Głównego Lekarza Weterynarii pod  adresem:

Załączniki:

- Ulotki zawierające informacje dla osób przemieszczających się z Ukrainy ze zwierzętami   towarzyszącymi  psy/ koty / fretki   (w  języku  polskim, ukraińskim  i angielskim)

- Wzór wniosku o  pozwolenie na przemieszczenie  zwierzęcia  towarzyszącego na teren UE - jeżeli Polska jest  państwem  docelowym osoby przekraczającej  granice lub   tranzyt   przez  państwo   członkowskie  -  jeżeli  Polska  nie   jest  państwem docelowym osoby przekraczającej  granice.

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf ulotka UA_.pdf 22-03-16 12:24 126.06KB pobierz plik: ulotka UA_.pdf
pdf ulotka PL-1.pdf 22-03-16 12:23 138.6KB pobierz plik: ulotka PL-1.pdf