1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 174 - Upał!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
02 paź 2018

Jubileusz z arcybiskupem

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju obchodzi jubileusz 40-lecia erygowania Parafii. Z okazji rocznicy mszy świętej odpustowej przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Uroczystość ku czci Św. Teresy zgromadziła rzesze wiernych, obecni byli przedstawicieli rabczańskiego samorządu burmistrz Ewa Przybyło i wiceburmistrz Robert Wójciak, lokalnych organizacji i stowarzyszeń, Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju. Arcybiskupa przywitali parafianie i ks. proboszcz Dariusz Pacula, który wyraził radość z tego, że jubileusz 40-lecia erygowania parafii wpisuje się w wielkie obchody 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II i dodał, że ich parafia była przedostatnią, którą Karol Wojtyła erygował przed wyjazdem na konklawe. W swojej homilii arcybiskup przybliżył wiernych postać św. Teresy i jej drogę do świętości. Oprawę muzyczną eucharystii przygotowali: chór Szafrany ze Słonego, Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój, chór Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju. Po mszy odbyła się procesja wokół świątyni w góralskiej oprawie.

2018-10-01-Jubileusz 40-lecia erygowania Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus cz. 1

2 październik 2018

2018-10-01-Jubileusz 40-lecia erygowania Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus cz. 2

2 październik 2018