1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
30 sty 2023

Kolędowanie na Słonem z Szafranami

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju kolędowały Szafrany ze Słonego. Powstały przez kilkoma laty zespół góralski zaprosił mieszkańców Rabki-Zdroju do wspólnego kolędowania. W imieniu organizatorów koncertu w murach szkoły powitał wszystkich - mieszkańców, księży, nauczycieli i gości - kierownik zespołu Kuba Rusiecki. Tak jak w poprzednim roku, z mieszkańcami Słonego kolędowali m.in. ksiądz proboszcz Dariusz Pacula z parafii św. Teresy oraz burmistrz Leszek Świder.

Koncert rozpoczął się od wykonania pastorałki  „Tylko jedna taka noc”, a następnie Szafrany wykonały przed zgromadzonymi znane kolędy, również te charakterystyczne dla ziemi gorczańskiej. Licznie zebrana publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy utwór, a po zakończeniu burzą oklasków doceniła Szafrany, pozwalając im zejść ze sceny dopiero po kilku bisach.