• Znaleziono 6819 wiadomości.

• Rabka na fotografii Zofii Rydet (1950-1990) 01
    cze

Rabka na fotografii Zofii Rydet (1950-1990)

Fundacja im. Zofii Rydet i Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na wystawę plenerową fotografii autorstwa Zofii Rydet, która odbędzie się w rabczańskim Amfiteatrze przy ul. Chopina 17, 9 czerwca o godz. 17.00. Czas trwania wystawy od 9 czerwca do 31 sierpnia 2017 r.

• Statuetki wręczone 31

Statuetki wręczone

W środę, podczas uroczystej gali w kinie „Śnieżka”, po raz drugi w historii została przyznana nagroda osobom, których postawa, osiągnięcia i działania stanowią nieoceniony wkład na rzecz rozwoju i promocji naszej Małej Ojczyzny. Nagroda „Osobowość Rabki-Zdroju” przyznawana jest za wybitne osiągnięcia między innymi w dziedzinach:

• Msza Święta na rozpoczęcie sezonu turystycznego 31

Msza Święta na rozpoczęcie sezonu turystycznego w Gorcach

Kierownictwo i pracownicy schroniska PTTK na Starych Wierchach zapraszają na coroczną Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego w roku 2017 w Gorcach. Nabożeństwo odprawione zostanie w niedzielę 11 czerwca 2017 r. o godzinie 12:00 przy schronisku, w intencji wszystkich turystów, sympatyków schroniska, zmarłych: kierownika Schroniska Bartosza Sobczyka,

Uczniowie „dwójki: laureatami „Eksperymentu łańcuchowego”

W Krakowie odbył się finał konkursu „Eksperyment łańcuchowy”. To ogólnopolski konkurs organizowany przez Uniwersytet Jagielloński, którego celem jest pokazanie, że fizyka to nie tylko skomplikowane wzory i definicje. Zadaniem uczestników było skonstruowanie urządzeń, które przy wykorzystaniu różnych praw fizyki, przetransportują metalową kulkę.

• XXVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej 30

XXVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło uroczyście otworzyła XXVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej, który 30 maja rozpoczął się w rabczańskim Amfiteatrze Miejskim. Burmistrz złożyła dzieciom biorącym w nim udział życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczyła okolicznościowe dyplomy