26 kwi 2022

Koncert dla uchodźców

7 maja w Oak Ridge, mieście w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających obecnie w Rabce-Zdroju. Przypomnijmy, iż po wybuchu wojny, do Rabki-Zdroju przybyło ok. 1,6 tysiąca uchodźców z Ukrainy, z czego połowa to dzieci. To właśnie z myślą o nich organizowany jest koncert w USA. - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to, że Państwo dostrzegliście również ten problem związany z wojną na Ukrainie - problem związany z uchodźcami i, co się z tym wiąże - kolejny, nowy problem dla nas jakim jest właśnie pomoc dla tych osób. Chcemy im w miarę możliwości udzielić gościny i schronienia, natomiast możliwości naszego samorządu są też ograniczone. Dziękujemy jeszcze raz za to, że podjęliście Państwo to wyzwanie i tą inicjatywę -mówi burmistrz Leszek Świder w filmie, który zostanie pokazany USA.