1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 183 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
01 kwi 2017

Lalki w parku

W sobotę 1 kwietnia lalki ruszyły na podbój Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Tego dnia  teatr "Chrząszcz w trzcinie" zorganizował obchody dnia wiosny i teatru. Warto przypomnieć, że 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek. Natomiast kilka dni później, 27 marca, świętowany jest w Polsce Dzień Teatru. Aktorzy teatru Marta i Cezary Skroccy, wspólnie z uczestnikami zajęć teatralnych, przeszli przez Park Zdrojowym z kukłą Marzanny i lalkami teatralnymi, obwieszczając wszem i wobec nadejście wiosny i święto teatru. „W tych dniach pamiętajmy o wszystkich przedmiotach, którym od dzieciństwa oddawaliśmy kawałek duszy: szmacianym lalkom, plastikowym robotom, samochodzikom, samolotom i misiom” - apelowali, wzbudzając żywe zainteresowanie wśród spacerowiczów, którzy chętnie fotografowali i pozdrawiali miłośników teatru. Sobotnia parada była organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij teatru”.