24 kwi 2017

Liceum Romera, szkoła sukcesu, kolejny raz w pierwszej dziesiątce najlepszych liceów w kraju

Liceum Romera kolejny raz plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych liceów w Polsce, biorąc pod uwagę wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej) z matematyki i języka polskiego.

Wskaźnik EWD z matematyki i języka polskiego wyznaczany jest na podstawie porównania wyników matury w zestawieniu z wynikami egzaminu gimnazjalnego tych samych uczniów.

Liceum Romera uplasowało się w tym roku na piątym miejscu w kraju, osiągając najlepszy wynik w województwie małopolskim, podobnie było w ubiegłym roku (również 5 miejsce). W 2014 roku Liceum Romer okazało się najlepszym liceum w województwie małopolskim, zajmując czwarte miejsce w kraju spośród blisko 1700 liceów.

Wskaźnik EWD pozwala porównać szkoły pod względem przyrostu wiedzy uczniów w okresie przebywania w liceum, świadczy on o poziomie  pracy z wszystkimi uczniami, nie tylko z najzdolniejszymi.

Poniżej zestawienie najlepszych dziesięciu liceów w Polsce w 2016 roku, ze względu na EWD z j. polskiego i matematyki

EWD/PKT

Gdańskie Liceum Autonomiczne

Gdańsk

pomorskie

Więcej informacji na stronie www.liceapolskie.pl

Na stronie liceapolskie.pl ukazał się także ranking najlepszych  polskich liceów. Opiera się on na przetworzonych wynikach z:  matury z 3 przedmiotów dodatkowych i języka angielskiego, zdawanych na poziomie rozszerzony,   matury z matematyki i języka polskiego, zdawanych na poziomie podstawowym i  EWD z matematyki i języka polskiego.

W  rankingu,  uwzględniono 1031 polskich LO, w których maturę na poziomie podstawowym zdawało przynajmniej 30 uczniów i z co najmniej  3 przedmiotów rozszerzonych maturę pisało przynajmniej 10 uczniów. W tym roku pierwsze miejsce zdobyło toruńskie LO UMK, drugie miejsce XIV LO im. Staszica w Warszawie, trzecie XIV LO we Wrocławiu.

Liceum Romera uplasowało się na I miejscu w powiecie nowotarskim (13-stym w województwie i 159 w kraju), jest to także najlepszy wynik w powiecie  tatrzańskim, limanowskim i suskim.