08 paź 2021

Most nad Poniczanką rośnie w oczach

Postępują prace przy budowie nowej przeprawy, która połączy ulice Nowy Świat i Do Pociesznej Wody w Rabce-Zdroju. Wykonawca przystąpił do zbrojenia i betonowania - powstają filary mostu, a wiertnice przygotowują miejsce pod przyczółki. Równocześnie trwają roboty na drodze dojazdowej od strony Traczykówki, na której pojawi się nowa nawierzchnia. Zakres robót obejmuje m.in.: budowę nowego mostu wraz z budową muru oporowego na lewym brzegu potoku, przebudowę drogi gminnej, budowę zjazdów i chodnika, rozbiórkę istniejącej przeprawy. Prace na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju realizuje firma ZIBUD z Kamienicy. Koszt prac to ok. 4,1 miliona złotych.

2021-10-08-Postępy prac na budowie mostu nad Poniczanką

8 październik 2021