1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 183 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
11 cze 2024

Mury rosną

Budynek wielomieszkaniowy na Zaborni w Rabce-Zdroju powoli nabiera kształtu. Przypomnijmy, iż na zlecenie samorządowej spółki SIM Małopolska, której udziałowcem jest 16 gmin, w tym również gmina Rabka-Zdrój, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe BUDMEX w Nowym Sączu realizuje przy ulicy Kilińskiego za ponad 17 mln zł budynek z 54 lokalami mieszkalnymi. Lokale będą wykonane w standardzie wykończeniowym. Budynek będzie posiadał również lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w dźwig osobowy oraz komórki lokatorskie. Przy budynku wykonany zostanie parking, a teren przylegający będzie zagospodarowany. Powstają tu tanie mieszkania m.in. dla młodych. Nabór dla lokatorów już się zakończył. Teren pod inwestycję przekazał rabczański samorząd. Termin realizacji inwestycji to 24 miesiące od udzielenia zamówienia. Umowa została podpisana końcem marca.