15 lut 2023

Nowa Poradnia Rehabilitacyjna i chorób metabolicznych dla dzieci i dorosłych

ŚCRU w Rabce-Zdroju informuje, że w ramach swojej działalności otwiera Poradnię Rehabilitacyjna i Poradnię chorób metabolicznych dla dzieci i dorosłych. W/w Poradnie opieką medyczna obejmą  m. innymi  mieszkańców Rabki, gminy Rabka i okolicznych gmin.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, opłatności za wizytę można uzyskać na stronie Centrum pod adresem: www.scru.pl lub pod numerem telefonu 18 2676149, 606 700 319

Poradnia Rehabilitacyjna udziela porad specjalistycznych z zakresu rehabilitacji narządu ruchu. Leczenie obejmuje m.in.;

- zespoły bólowe – kręgosłupa, stawów, głowy

- stany po -  urazach, udarze mózgu, krwotoku mózgowym, zabiegach operacyjnych

- schorzenia – reumatologiczne, neurologiczne, wady wrodzone układu ruchu

W ramach poradni pacjent może uzyskać:

- poradę lekarską,

- wniosek oraz indywidualny dobór zaopatrzenia ortopedycznego,

- skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne w Centrum (skierowanie w ramach NFZ na ambulatoryjne leczenie uzdrowiskowe)

Poradnia Chorób Metabolicznych dla dzieci i dorosłych realizuje wielospecjalistyczną, kompleksową opiekę nad pacjentem z nadwagą lub otyłością.

W ramach poradni pacjent może uzyskać:

- poradę lekarską z analizą dostarczonych wyników badań oraz wdrożeniem leczenia farmakologicznego,

- poradę dietetyka z indywidualnym doborem diety,

- poradę psychologa,

- możliwość ustalenia i realizacji indywidualnego programu treningowego z trenerem personalnym lub realizacji programu treningowego w grupach (skierowanie w ramach NFZ na ambulatoryjne leczenie uzdrowiskowe w Centrum).

Skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne wystawia lekarz Centrum.