13 mar 2017

Odbudowa mostu w Ponicach

Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył dziś w Nowym Targu promesy m.in. na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dokumenty zostały wręczone w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu, a powiat nowotarski otrzymał 3 300 000 zł na wykonanie trzech zadań, w tym jednego, którego realizacja odbędzie się na terenie gminy Rabka-Zdrój. Będzie to odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1667K Rabka-Zdrój - Ponice w miejscowości Ponice (chodzi o most koło Blachotrapezu). Zadanie zostanie zrealizowane w tym roku. Dzięki promesie Powiat Nowotarski może już ogłaszać przetarg na to zadanie.