12 lut 2019

Poświęcenie szkoły katolickiej

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski poświęcił nową siedzibę Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce-Zdroju. Od drugiego semestru szkoła, prowadzona przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Krakowskiej, mieści się w nowo wyremontowanym i wyposażonym budynku „Łowiczanka” przy ulicy Brzozowej.  Gości uroczystości witali dyrektor szkoły Justyna Czyszczoń i ks. Mariusz Susek, dyrektor CEAK. W uroczystym poświęceniu budynku wziął udział wspomniany abp Marek Jędraszewski, któremu towarzyszyła Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, a wśród gości uroczystości był burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i wiceburmistrz Małgorzata Gromala . Twórcy szkoły, dziękując wszystkim, którzy pomogli przy jej powstaniu i uruchomieniu w nowym budynku, podziękowali również byłym i obecnym władzom miasta za pomoc i życzliwe przyjęcie.

- Cieszę się, że ta szkoła powstała. Mam nadzieję, że będziecie zdobywali tu wiedzę, poszerzali swoje horyzonty, ale liczę też na to, tą zdobytą wiedzę mądrze w życiu wykorzystacie, czego wam z całego serca życzę – powiedział burmistrz Leszek Świder.

Abp Marek Jędraszewski przypomniał jak wielka odpowiedzialność i zobowiązanie ciąży na tych, którzy mają pod opieką dzieci. - Powstanie tej szkoły, w krótkim czasie, przy ogromnych trudnościach, wszystkie te podziękowania, które dzisiaj tu słyszmy, to wszystko pokazuje nam, jak wiele osób odpowiedziało na wezwanie Pana Boga, by powstała w Rabce-Zdroju szkoła katolicka. Bo właśnie takie szkoły gwarantują bezpieczeństwo, przede wszystkim jeśli chodzi o program wychowawczy, edukacyjny, ale także, by wskazywać prawdziwe autorytety - mówił Metropolita Krakowski.

- Życzę wam, żebyście się zmieniali tak jak zmieniał się budynek tej szkoły – żebyście pięknieli i to piękno swoich umysłów i serc nieśli dalej, na pociechę rodziców, dla Boga i Ojczyzny - mówiła kurator Barbara Nowak.

2019-02-12-Uroczyste poświęcenie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rabce-Zdroju przez abp Marka Jędraszewskiego

12 luty 2019