15 kwi 2024

Projekt „Eska – Razem przeciw depresji”

Projekt „Eska – Razem przeciw depresji” to ogólnopolska, edukacyjna kampania społeczna o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Jest to nowatorskie przedsięwzięcie mające na celu poprawienie dobrostanu młodych ludzi, profilaktykę antydepresyjną oraz działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W projekcie wykorzystane są popularność Radia Eska i prezenterów radiowych (ambasadorów akcji), a także różne kanały docierania do młodych ludzi. Tematyka depresji jest omawiana w artykułach, podcastach oraz interaktywnym filmie, w którym – podczas oglądania – podejmujemy decyzje, od których zależy, jak potoczy się jego scenariusz. Jego bohaterką jest nastolatka Alicja, która mierzy się z różnymi problemami młodych ludzi. Film ma pobudzać wyobraźnię, sprowokować do rozmowy, nauczyć słuchania i pokazać konsekwencje podejmowanych decyzji.

Jak można skorzystać z oferty projektu „Eska – Razem przeciw depresji”?

Na platformę projektu wchodzimy przez stronę internetową Urzędu Miasta – dostęp jest bezpłatny dla wszystkich, którzy potrzebują wiedzy w tym obszarze. Znajdują się tam strony poświęcone projektowi „Eska – Razem przeciw depresji”, zawierające artykuły o zdrowiu psychicznym, w tym depresji, podcasty z udziałem psychologa i psychotraumatologa, interaktywny film dla młodzieży, a także informacje o miejscach, w których oferowane jest wsparcie.

Strona projektu znajduje się pod adresem: https://www.eska.pl/razemprzeciwdepresjirabkazdroj/

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf MATERIAŁY POMOCNICZE - ESKA RAZEM PRZECIW DEPRESJI.pdf 24-04-15 16:58 5.78MB pobierz plik: MATERIAŁY POMOCNICZE - ESKA RAZEM PRZECIW DEPRESJI.pdf