1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 174 - Upał!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
27 cze 2019

Remiza jak się patrzy

Przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce wchodzi w ostatni etap. Z zewnątrz budynek jest gotowy - wykonana została elewacja, widnieje już logo OSP, są nowe okna, bramy, balkony. Prace wykończeniowe trwają jeszcze wewnątrz. Obecnie robotnicy tynkują ściany, kładą płytki w łazienkach i innych pomieszczeniach. Gotowe są już instalacje i kotłownia.

Inwestycję na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju prowadzi firma "Zakład Instalacyjny C.O. Gaz, Wod. Kan. Usługi Budowlane Michał Świerkosz" z Makowa Podhalańskiego. Dzięki pracom, istniejąca remiza całkowicie zmieni swoje oblicze - zyska nowy wygląd i nową funkcjonalność dostosowaną do współczesnych potrzeb i standardów. Remiza będzie większa i wyższa. Ma być gotowa jesienią 2019 roku. Koszt prac to ponad 1,2 miliona złotych.

Przypomnijmy, iż na początku czerwca wiceprezes OSP Tadeusz Zając oraz burmistrz Rabki - Zdroju Leszek Świder odebrali promesę w kwocie 48 tys. zł. w programie Małopolskie Remizy 2019 z przeznaczeniem na remont remizy. Uroczystość odbyła się w Łącku z udziałem marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, posła na Sejm RP Edwarda Siarki.