1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 183 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
03 kwi 2017

Szkółka piłkarska w Rdzawce

W Rdzawce odbyły się pierwsze zajęcia szkółki piłki nożnej dla dzieci. Treningi prowadzone będą w każdą sobotę od marca do października w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki (3-6 lat), klasy I-III, klasy IV-VI. Zajęcia, skierowane zarówno do chłopców jak i do dziewczynek, prowadzone są przez profesjonalnego trenera. W najmłodszej grupie (przedszkolaków) selekcjonera wspierają zawodnicy z Klubu Sportowego "Gorce" Rdzawka. Zajęcia szkółki piłki nożnej cieszą bardzo dużym zainteresowaniem: 79 dzieci złożyło deklaracje chęci udziału jeszcze przed ich rozpoczęciem, natomiast na pierwszym treningu pojawiło się jeszcze kolejnych 26 chętnych, co w sumie daje nam 105 młodych piłkarzy. Ważne jest to, że szkółka jest bezpłatna i rodzice nie ponoszą żadnych wydatków związanych z jej funkcjonowaniem. Sprzęt treningowy, ubezpieczenie i inne koszty są finansowane ze środków gminy Rabka-Zdrój w ramach zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" dzięki staraniom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka. Organizatorzy zajęć pragną gorąco podziękować burmistrz Ewie Przybyło za wsparcie inicjatywy, za przekazane środki, a przede wszystkim za umożliwienie dzieciom rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Chcą również podziękować dyrektorowi ZSPiG w Rdzawce za bezpłatne użyczenie sali gimnastycznej oraz wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.