25 mar 2022

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W siedzibie PSONI przy ul. Podhalańskiej w Rabce-Zdroju odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Komisja konkursowa, która oceniała uczestników, działała w składzie: mł. bryg. Jacek Fic - przewodniczący, Jacek Klinowski - prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP i Adam Twaróg – komendant Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rabce-Zdroju.

Komisja po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców i udzieliła im kwalifikacji do finału powiatowego. Do dalszych eliminacji awansowały z każdej grupy po dwie osoby. Eliminacje w Nowym Targu odbędą się 21 kwietnia 2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta w Nowym Targu.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i okolicznościowe statuetki strażackie. Wręczyli je burmistrz  Rabki-Zdroju Leszek Świder, mł. bryg. Jacek Fic, dh Jacek Klinowski. Nagrody i dyplomy dla uczestników Turnieju zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Oddział Miejsko-Gminny ZOSP.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

1. Magdalena Bochnak - 11 pkt.
  2. Anna Florek - 9 pkt.
  3. Laura Sienkowiec - 8 pkt.

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

1. Dominik Zięba - 24 pkt.
  2. Adam Czyszczoń - 23 pkt.
  3. Kamila Latawiec - 18 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Jan Czyszczoń - 23 pkt.
  2. Bartosz Firek - 19 pkt.
  3. Maciej Zapała - 15 pkt.