1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 174 - Upał!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
17 cze 2019

Wierchy w IV lidze!

Historyczny sukces odniosła pierwsza drużyna Wierchów Rabka-Zdrój, która po znakomitych występach w lidze okręgowej uzyskała awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę, po zwycięstwie nad Grodem Podegrodzie, drużyna prowadzona przez Marka Holochera zorganizowała fetę z okazji awansu. Na stadionie przy ulicy Jana Pawła II wystrzeliły korki szampana, a kibice pospieszyli z gratulacjami. Gratulacje piłkarzom, trenerom i działaczom klubu złożyli w imieniu samorządu burmistrz Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Józef Skowron. Podziękowania i puchary za awans odebrali: trener pierwszej drużyny oraz byli prezesi Jan Świder i Piotr Jędruś. Puchar za zdobycie 100 bramek dla Wierchów otrzymał kapitan drużyny Kamil Lupa.

W piątek burmistrz Leszek Świder wziął również udział walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym klubu, które odbyło się w świetlicy spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Słonecznej. Na spotkaniu przyjęto dymisję obecnych władz i wybrano nowe. W głosowaniu na prezesa wybrano Dariusza Kondysa, wiceprezesem został Maciej Wójciak, sekretarzem klubu Kamil Lupa, skarbnikiem Tomasz Traczyk, a Zbigniew Bajda został członkiem zarządu do spraw medycznych.

Burmistrz zapewnił, że miasto nadal będzie wspierać KS Wierchy Rabka-Zdrój. Samorząd szczególną uwagę zwraca na szkolenie dzieci i młodzieży, i od lat przekazuje klubowi dotacje na ten cel. Leszek Świder zapowiedział, że jeszcze w tym roku miasto przystąpi do termomodernizacji budynku klubowego na stadionie, w planach jest również modernizacja bieżni oraz rozpoczęcie przygotowań do przebudowy płyty stadionu i budowy boiska treningowego.

2019-06-15-Wierchy Rabka-Zdrój awansowały do IV ligi

15 czerwiec 2019