1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Burze!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
26 kwi 2021

Wiosenne sprzątanie Rabki

W sobotę na terenie gminy Rabka-Zdrój odbyła się akcja pozimowego sprzątania zalegających śmieci. W sprzątaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, radni, członkowie PTTK oraz PSONI koło w Rabce-Zdroju, przedstawiciele komitetów osiedlowych, Młodzieżowa Rada Miejska, strażacy, dzieci z zespołów i indywidualne grupy mieszkańców. Burmistrz Leszek Świder wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Michałem Skowronem posprzątali teren wokół cmentarnego muru przy ulicy Orkana. Efektem ich pracy było 14 worków odpadów.

Sprzątano również wzdłuż Poniczanki, miedzy blokami na Orkana, a stadionem. Akcja sprzątania odbyła się też w Rdzawce. „Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy uczestniczyli w wiosennej akcji sprzątania naszej miejscowości. Dzięki pomysłowi zainicjowanemu przez Burmistrza Leszka Świdra, uprzątnięto i zebrano bardzo dużą ilość śmieci. Akcja pokazała jak wiele pracy potrzeba aby teren wokół nas był czysty oraz jak ważne jest dla Nas dbanie o środowisko. Cieszy udział młodych ludzi dla których ważna jest troska o środowisko naturalne w którym żyjemy. Przecież nikt lepiej nie zadba o te sprawy jak my sami” - podsumowują organizatorzy.

Również strażacy z OSP Chabówka wysprzątali swoje sołectwo. W sumie uzbierali przyczepkę worków. W Ponicach sprzątanie odbędzie się w sobotę 1 maja. W sumie na terenie gminy zebrano 203 worki śmieci. „Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom akcji sprzątania Gminy Rabka-Zdrój, która odbyła się w minioną sobotę. Dziękując za udział chciałbym jeszcze raz zaapelować do wszystkich byśmy wspólnie dbali o czystość, bo to jak będzie wyglądać przestrzeń wokół nas zależy głównie od nas samych” - mówi burmistrz Leszek Świder.

2021-04-26-Wiosenne sprzątanie w gminie Rabka-Zdrój

26 kwiecień 2021