12 lis 2021

Wirtualny przewodnik po Gminie Rabka-Zdrój w formie map panoramicznych

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, starając się wyjść naprzeciw potrzebom turystów, przygotował nowoczesną wirtualną mapę panoramiczną Gminy Rabka-Zdrój.

Już od dzisiaj można zwiedzać Rabkę-Zdrój i okolice z powietrza w nowym przewodniku turystycznym - TUTAJ. Uruchomiliśmy przewodnik, który pozwala na oglądanie naszej pięknej okolicy w panoramach 360 wykonanych przy pomocy drona. Pozwala przenieść internautę niemal do każdego zakątka na mapie Rabki-Zdroju. Dzięki dostępności panoram można zobaczyć wszystkie części Gminy z lotu ptaka. W tym: centrum z Deptakiem Zdrojowym, Parkiem Zdrojowych, Bulwarami nad Poniczanką, ulicą Zaryte; Orkana, Poniatowskiego, nie zapominając przy tym o sołectwach Chabówka, Ponice i Rdzawka. Użytkownicy mogą nie tylko podziwiać okolicę z lotu ptaka, ale również zapoznać się z infrastrukturą i lokalnymi atrakcjami oraz zaplanować pobyt i zwiedzanie.

Istnieje możliwość rozszerzenia projektu. Przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoją działalności poprzez dodanie oznaczenia jej lokalizacji na mapie wraz z przekierowaniem na swoją stronę. Panoramy z powietrza w połączeniu z coraz bardziej popularnymi spacerami wirtualnymi z ziemi i we wnętrzach, to również doskonała forma promowania obiektów turystycznych. Taki sposób pokazania obiektu daje potencjalnemu klientowi możliwość zobaczenia atrakcji okolicy, infrastruktury turystycznej oraz otoczenia wokół hotelu, pensjonatu, czy restauracji.

Zachęcamy wszystkich rabczańskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w projekcie. Pomoże nam to w stworzeniu kompleksowego, czytelnego i łatwego w obsłudze nowoczesnego przewodnika.

Po otwarciu wirtualnego spaceru użytkownikowi otwiera się panorama startowa. Na mapie umieszczone są pinezki, które są naniesione w formie ikon wskazujących lokalizację wybranych punktów, przez co korzystający w prosty sposób mogą odnaleźć obiekty na mapie. Każdą wizualizację można obrócić o 360 stopni, a także interesujący punkt oddalić lub przybliżyć.

Wirtualna mapa panoramiczna Rabki-Zdroju dostępna jest pod tym linkiem: https://dronesandengineering.com/samorzady/miasta/rabka-zdroj/

Na stronie startowej wirtualnego przewodnika wyświetlają się pinezki. Dzieje się to za sprawą filtrów, których zakładka znajduje się z lewej strony ekranu, dzięki którym użytkownik może szybciej odnaleźć na mapie to, czego szuka. Po zaznaczeniu danej kategorii, bezpośrednio na mapie pojawią się tylko i wyłącznie pinezki do niej przypisane. Dzięki tej funkcji, odbiorca może zindywidualizować mapy i dostosować je do własnych potrzeb.

Pasek z galerią wszystkich dostępnych widoków znajduje się zarówno na dole mapy. Kolejne ikony - strzałki oraz znak „plus” i „minus” - pozwalają również obrócić panoramę o 360 stopni, a także oddalić lub przybliżyć obraz.