26 cze 2024

Zaproszenie na Kiermasz Regionalny przy Muzeum im. Wł. Orkana

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza wystawców, twórców ludowych i rękodzielników oraz artystów z regionu  do wzięcia udziału w kiermaszu regionalnym podczas dorocznego Jarmarku w Muzeum 2024, który odbędzie się 21 i 22. lipca .

Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie pod numerem 18/2676289  i mailowo na adres:

Doroczne święto odpustowe św. Marii Magdaleny to niebywała okazja do spotkania ze sztuką ludową i rzemiosłem tradycyjnym rabczańskiego regionu. Od lat 60. XX wieku Muzeum im. Władysława Orkana organizuje w tym dniu Jarmark w Muzeum, Tegoroczna edycja odbywać się będzie 21.07. i 22.07. Podczas jarmarku zaprezentują swoją twórczość artyści ludowi i twórcy reprezentujący dawne rzemiosła i rękodzieła tradycyjne (m. in. zabawkarstwo, rzeźba ludowa, malarstwo, plecionkarstwo, itp.) Jarmark jest miejscem spotkań twórców z regionu, corocznie bierze udział ponad 40 twórców, którzy mają okazję pokazać kunszt swoich wytworów, porozmawiać o inspiracjach, a także zapoznać odbiorców z tajnikami powstawania swoich wyrobów. W programie znajdują się pokazy tradycyjnego rzemiosła, sztuki ludowej i rękodzieła. Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne, zielarskie, zabawkarskie oraz plecionkarskie.