1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 116 - silny wiatr!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
08 maj 2020

AKTUALIZACJA GMINNEJ  EWIDENCJI  ZABYTKÓW  (GEZ) MIASTA  I  GMINY RABKA-ZDRÓJ

Gminna Ewidencja Zabytków Miasta i Gminy Rabka-Zdrój  sporządzona w 2007r. na podstawie wykazu obiektów zabytkowych zawartych w ewidencji wojewódzkiej, przekazanej przez Wojewódzki Oddział  Służby Ochrony Zabytków w Krakowie, wymaga bieżącej analizy pod kątem aktualności zawartych danych.

Gminna Ewidencja Zabytków Miasta i Gminy Rabka-Zdrój ( pobierz )

Aktualizacja Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta i Gminy Rabka-Zdrój polegać będzie na:

1.  Weryfikacji  kart adresowych objętych  gminną ewidencją zabytków  i sporządzeniu nowych kart adresowych zawierających  aktualne dane  zgodne  ze stanem faktycznym lub prawnym

2.  Włączeniu kart adresowych zabytku  do gminnej ewidencji zabytków, w  porozumieniu
z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Włączenie do gminnej ewidencji zabytków  dotyczy  obiektów zabytkowych charakteryzujących się wartościami artystycznymi,  historycznymi lub naukowymi

3.  Wyłączeniu kart adresowych zabytku  z gminnej ewidencji zabytków. Wyłączenie   z gminnej ewidencji zabytków  dotyczy zabytków nieruchomych zdegradowanych, które utraciły swoje wartości artystyczne, historyczne  lub  naukowe oraz które już nie istnieją lub zostały wyburzone.

W związku z planowaną aktualizacją Gminnej Ewidencji Zabytków informujemy, że istnieje możliwość wystąpienia z wnioskiem o włączenia do niej obiektów oraz   wyłączenia z niej obiektów.

Wnioski dotyczące włączenia obiektów do GEZ  i  wyłączenia obiektów  z GEZ  oraz uwagi należy składać  w terminie do dnia 29 maja 2020 roku, w formie pisemnej  do Urzędu  Miejskiego w Rabce-Zdroju  na adres: Urząd Miejski  w Rabce-Zdroju ,  ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka-Zdrój lub drogą  e-mailową na adres :

Podpisany wniosek  musi zawierać:

• imię i nazwisko (imiona i nazwiska bądź nazwę instytucji , firmy wraz z adresem/ami wnioskodawców)
  • dane adresowe wnioskowanego obiektu (dokładny adres, numer ewidencyjny działki)
  • informacje o obiekcie (data budowy, funkcja, stan techniczny)
  • tytuł prawny do nieruchomości (własność, władanie, itp.)
  • uzasadnienie wniosku o wykreślenie obiektu z GEZ / włączenie do GEZ

Ewentualne załączniki  (aktualne zdjęcia, dokumenty współczesne  i archiwalne )  należy ponumerować i podać ich liczbę we wniosku.

• WNIOSEK O WŁĄCZENIE  OBIEKTU  DO GMINNEJ  EWIDENCJI  ZABYTKÓW  MIASTA I GMINY RABKA-ZDRÓJ  /doc / pdf /
  • WNIOSEK  O  WYŁĄCZENIE   ZABYTKU  NIERUCHOMEGO  Z  GMINNEJ  EWIDENCJI ZABYTKÓW  MIASTA I GMINY  RABKA-ZDRÓJ  /doc / pdf /

Uwaga -  Mając na względzie  art. 22 ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 282), który stanowi, że  w gminnej ewidencji zabytków powinny być ujęte zabytki nieruchome znajdujące się w wojewódzkiej ewidencji zabytków – wyłączenie jakichkolwiek obiektów z gminnej ewidencji zabytków wymaga wcześniejszego wykreślenia ich z ewidencji wojewódzkiej.

Wobec powyższego, wnioski o wykreślenie obiektu, które wpłyną do tut. urzędu w wyznaczonym wyżej terminie zostaną przekazane Małopolskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków w Krakowie, Delegatura w Nowym Targu, celem ich rozpatrzenia.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Architektury, Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Zabytków  pod numerem telefonu: (18) 26 80 475 ; e-mail:

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf druk wniosku o włączenie 1.pdf 20-05-08 09:59 136.24KB pobierz plik: druk wniosku o włączenie 1.pdf
pdf druk wniosku o wykreśl. 1.pdf 20-05-08 09:59 271.33KB pobierz plik: druk wniosku o wykreśl. 1.pdf
doc druk wniosku o wykreśl. 1.doc 20-05-08 09:45 44KB pobierz plik: druk wniosku o wykreśl. 1.doc
doc druk wniosku o włączenie 1.doc 20-05-08 09:45 44.5KB pobierz plik: druk wniosku o włączenie 1.doc