04 kwi 2019

NABÓR NAUCZYCIELI DO PROJEKTU „MAŁOPOLSKIE TALENTY – UTWORZENIE TRZECH CENTRÓW WSPARCIA UCZNIÓW ZDOLNYCH NA TERENIE GMINY RABKA-ZDRÓJ DLA I I II ETAPU EDUKACYJNEGO”

Gmina Rabka-Zdrój ogłasza nabór na nauczycieli chętnych do prowadzenia zajęć w ramach projektu Małopolskie Talenty współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10. Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, typ. B Koordynacja w regionie realizacji działań związanych ze wsparciem uczniów zdolnych.

Celem projektu, który jest realizowany w całym województwie jest stworzenie warunków dla rozwoju uzdolnień i podniesienie kluczowych kompetencji przedmiotowych i kluczowych kompetencji ponad przedmiotowych na trzech etapach wśród uczniów zdolnych z województwa małopolskiego, poprzez realizację działań opartych na modelu, wypracowanym w innowacyjnym projekcie DiAMEnT.

W ramach projektu realizowanego na terenie Gminy Rabka-Zdrój uczniowie zdolni będą mieli możliwość uczestnictwa w dodatkowych, nieodpłatnych, rozwijających i inspirujących zajęciach oraz wydarzeniach z zakresu: języka angielskiego, matematyki, informatyki, przedsiębiorczości oraz kompetencji ponad przedmiotowych - społecznych (umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywności) w trzech Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych zlokalizowanych w Szkołach Podstawowych nr 1, 2 oraz 3 w Rabce-Zdroju. Zajęcia będą się odbywać w następujących latach szkolnych 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022.

Kandydaci/Kandydatki do udziału w warsztatach dla nauczycieli CWUZ z zakresu kompetencji przedmiotowych muszą spełniać łącznie następujące kryteria:

1. a) bycie nauczycielem (czynnym zawodowo), w rozumieniu art. 3 p. 9 Ustawy o systemie oświaty ;
  2. b) praca lub zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego;
  3. c) kwalifikacje do nauczania przedmiotu, adekwatnie do zakresu przewidzianych do prowadzenia zajęć w CWUZ, tj.: język angielski, matematyka, przedsiębiorczość, informatyka/technologie informacyjno-komunikacyjne.

Kandydaci/Kandydatki do udziału w warsztatach dla nauczycieli CWUZ z zakresu kompetencji ponadprzedmiotowych muszą spełniać łącznie następujące kryteria:

1. a) bycie nauczycielem (czynnym zawodowo) w rozumieniu art. 3 p. 9 Ustawy o systemie oświaty ;
  2. b) praca lub zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego;
  3. d) kwalifikacje do nauczania dowolnego przedmiotu z zakresu kształcenia ogólnego lub kwalifikacje do zajmowania stanowiska psychologa lub pedagoga szkolnego.

Wszystkie szczegóły dotyczące założeń oraz warunków prowadzenia zajęć zostały ujęte w regulaminie. Dodatkowych informacji udziela pracownik Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju pod numerem tel. 182680741.

W ramach projektu nauczyciele uzyskają bezpłatne wsparcie szkoleniowe i doradcze oraz niezbędne materiały do prowadzenia zajęć.

Warunkiem zgłoszenia jest złożenie do dnia 6 kwietnia 2019r.  deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z oświadczeniem.

kategoria: Powiązane pliki [5]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Zał. nr 4 Zasady certyfikacji.pdf 19-04-03 15:28 480.49KB pobierz plik: Zał. nr 4 Zasady certyfikacji.pdf
pdf Zał. nr 3a mono Deklaracja uczestnictwa_kompetencje ponadprzedmiotowe.pdf 19-04-03 15:28 688.66KB pobierz plik: Zał. nr 3a mono Deklaracja uczestnictwa_kompetencje ponadprzedmiotowe.pdf