30 kwi 2020

Ogłoszenie Burmistrza Rabki-Zdroju o możliwości wydłużenia terminu płatności lub obniżeniu czynszów dzierżawnych

W związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, Burmistrz Rabki-Zdroju informuje o możliwości wnioskowania o wydłużenia terminu płatności lub obniżeniu czynszów dla  dzierżawców nieruchomości stanowiących własność gminy Rabka-Zdrój.

Pierwszy miesiąc, za który będzie możliwe wydłużenie terminu płatności lub obniżeniu czynszów to kwiecień 2020 roku.

O skorzystanie z powyższej możliwości mogą ubiegać się przedsiębiorcy na podstawie obowiązującej umowy dzierżawy, których przychody  spadły o więcej niż 30% w porównaniu do analogicznego miesiąca w poprzednim roku. Jeżeli dzierżawca nie osiągnął przychodu
w analogicznym miesiącu roku poprzedniego przychód za miesiąc, którego dotyczy wniosek, porównuje się do średniego miesięcznego przychodu z 3 pełnych miesięcy prowadzenia działalności, poprzedzających wprowadzenie stanu epidemii, obejmujących okres od grudnia 2019 r. do lutego 2020 r.

W przypadku braku możliwości określenia przychodu w sposób określony powyżej dane
o sytuacji dzierżawcy będą składane w formie oświadczeń pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Możliwość wydłużenia terminu płatności lub obniżenia czynszu dotyczy tylko sytuacji, gdy obniżenie lub brak przychodów z prowadzonej działalności ma bezpośredni związek
z epidemią wirusa SARS-CoV-2, a dzierżawca nie zalega z płatnościami na rzecz Gminy Rabka-Zdrój wg. stanu na dzień 31 marca 2020 roku.

W celu uzyskania wydłużenia terminu płatności lub obniżenia czynszu konieczne jest złożenie wniosku i dołączenie do niego skanów lub kopii dokumentów potwierdzających spadek przychodów lub stosownego oświadczenia o spadku przychodów pod rygorem odpowiedzialności karnej. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: , za pośrednictwem Poczty Polskiej lub do urny wystawionej przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2.

Wniosek o udzielenie wsparcia - POBIERZ

Zarządzenie Burmistrza Rabki-Zdroju  - POBIERZ

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz