07 maj 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemczech

W dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2019 roku, 24 uczniów z klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju już po raz czwarty brało udział w warsztatach muzycznych w ramach projektu „Trójkącik Weimarski”, które odbyły się w Norhausen (Niemcy). W spotkaniu brało udział 63 uczniów z Niemiec, Francji i Polski. Po okiem trenerów muzycznych przygotowywaliśmy się do koncertu, który został przedstawiony na Festiwalu Europejskim w Suhl 4 maja 2019 roku. W koncercie towarzyszyli nam artyści: z Polski - Jacek Cygan, z Niemiec - Rolf Zuckowski  oraz Chris Schittulli z Francji. W czasie pobytu w Nordhausen oprócz warsztatów muzycznych, mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności taneczne i wokalne, braliśmy udział w zajęciach językowych oraz rozgrywaliśmy międzynarodowe mecze piłki nożnej. Mieliśmy okazję również zwiedzić piękny Weimar - miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mogliśmy podziwiać pałac księżnej Anny Amalii, która sprowadziła do tego miasta wielu poetów i filozofów. Właśnie z tym miastem związani są Schiller, Goethe czy Liszt.

Ten kilkudniowy wyjazd do Niemiec był dla nas niezapomnianym przeżyciem, okazją do odwiedzenia ciekawego kraju, zawarcia nowych przyjaźni i doskonalenia znajomości języków obcych, a także zdobycia nowych doświadczeń.