06 lut 2020

VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 24-25 lutego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rabki-Zdroju, Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie  na Podhalu w Rabce-Zdroju prawo startu mają Studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów w następujących grupach wiekowych: 50+, 60+,70+, 80+, 90+.

Konkurencje Senioriady: „kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub w przypadku braku śniegu, biegi po alejkach z kostki brukowej, slalom narciarski, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy oraz  nordic walking z niespodziankami.

Podczas imprez przeprowadzana zostanie akcja : „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” promujemy leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno–Uzdrowiskowym w Rabce–Zdroju oraz reklamujemy pobyty rehabilitacyjne i lecznicze w Uzdrowisku Rabka S.A. oraz w Sanatorium „Cegielski”.

Program SENIORIADY

24 lutego (poniedziałek)

17.00 – 21.30 „ II Biesiada góralska” przy muzyce; Przystań w Kabanosie w Spytkowicach

25 lutego (wtorek)

Godz. 8.00-9.00 - Odprawa kierowników grup w Biurze Organizacyjnym. (Amfiteatr - Muszla Koncertowa).

Godz. 9.00-9.45 - Uroczyste otwarcia SENIORIADY. Defilada UTW. Zapalenie znicza - (Amfiteatr -Muszla Koncertowa).

Godz. 9.45 – 14.30 - Dojazd, dojście na miejsca konkurencji sportowych. Start i przeprowadzenie zawodów. (medale dla zwycięzców wręczane na miejscu, po zakończeniu konkurencji).

Godz. 15.00 - Ogłoszenie wyników, wręczanie statuetek, prezentacja medalistów wszystkich konkurencji. Zakończenie SENIORIADY(Amfiteatr -Muszla Koncertowa).

Marek Szarawarski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriady