13 lut 2017

Zabawa z charytatywnym przesłaniem

Pod honorowym patronatem posła na Sejm Edwarda Siarki odbył się w sobotę w remizie OSP w Skomielnej Białej Charytatywny Bal Karnawałowy, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zebranych gości powitały Józefa Nizioł, prezes rabczańskiego koła PSONI i jej zastępca Bożena Sularz. „Witamy serdecznie wszystkich Państwa w imieniu własnym, Zarządu Koła i Rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością intelektualną - zrzeszonych w PSONI Koło Rabce-Zdroju. To dla nas zaszczyt powitać Państwa na Walentynkowym Balu Charytatywnym. Po raz drugi będziemy wspólnie się bawić, by w ten sposób w dalszym ciągu wspierać osoby niepełnosprawne. Jest nam bardzo miło, że podjęte przez nas działania znalazły u Państwa uznanie czego dowodem jest Wasza tutaj tak liczna obecność” - podkreśliły.

Przedstawicielki stowarzyszenia przypomniały, że od 2014 r. realizowany jest projekt przebudowy budynku koła i zmiany sposobu użytkowania. Projekt w dużej części został zrealizowany. W 2015 r. parter budynku został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, gdzie prowadzony jest Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży. Potrzeba jednak jeszcze pieniędzy i pracy, by poszerzyć działalność istniejącej placówki oraz utworzyć placówki dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Kolejne zamierzenia to dalszy remont i adaptacja budynku na poziomie piętra i poddasza oraz budowa szybu windowego i zakup windy. W zeszłym roku dochód z balu wyniósł 14.520,00 zł. Podczas tegorocznego balu charytatywnego, który został zorganizowany już po raz drugi zebrano 25.320,60 zł. Dochód zostanie przeznaczony na dalszą realizację projektu przebudowy budynku koła.

Atrakcjami wieczoru była zabawa przy muzyce zespołu MELODIKA, pokaz tańca w wykonaniu Marty Błach i rabczanina Tomasza Abramczyka, koncert Willy Blake'a, który zaśpiewał i zagrał na gitarze utwór Boba Dylana. Licytację fantów przekazanych na aukcję charytatywną prowadził Czarek Skrocki. Największą kwotę uzyskano za ikonę Krzysztofa Krzysztofiaka - 3000 zł. Plastron Macieja Kota z jego autografem został wylicytowany na kwotę 300 zł, a Madonna Ukraińska, wyszytą z koralików przez artystkę z Ukrainy, za 350 zł.

- Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na dzisiejszym balu, a tym samym włączyli się w inicjatywę wsparcia naszego przedsięwzięcia - podkreślali organizatorzy. - Szczególne podziękowania należą się pani Kasi Zachwieja, która wzięła na siebie największy ciężar organizacyjny balu oraz zaangażowanym rodzicom i przyjaciołom naszego koła, za poświęcony czas i trud. Dziękujemy członkom Zarządu OSP w Skomielnej Białej za użyczenie sali i zaplecza gastronomicznego oraz za wszelką pomoc i życzliwość, przy okazji życzymy Wam Szanowni druhowie aby spełniły się Wasze marzenia zakupu nowego samochodu. Dziękujemy zespołowi MELODIKA za charytatywne granie i za to, że umilał ten wieczór.

Serdeczne podziękowania do wielu firm, do artystów i przyjaciół którzy przekazali swoje autorskie prace i wiele cennych oraz atrakcyjnych przedmiotów na dzisiejszą akcję charytatywną. Dziękujemy pracownikom naszej placówki za włączenie się w  organizację Balu oraz wykonanie dekoracji, wolontariuszom Hufca Pracy w Skomielnej Białej za udekorowanie sal balowych i pani Jadwidze Rypel, prezes GS w Rabce-Zdroju za okazaną życzliwość  i wsparcie naszej inicjatywy. Wszyscy zaangażowani w organizację balu, robili to w sposób bezinteresowny, dlatego należą się im szczególne słowa uznania.

2017-02-11-Charytatywny Bal Walentynkowy PSONI

12 luty 2017